-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Kuressaares kaalutakse vabakooli loomist

Vabakooli põhimõtetest oli rääkima kutsutud Pärnu Väikese Vabakooli juhataja Vaike Kukk. Kokkusaamine oli jätkuks veebruari lõpus toimunud kohtumisele Tiiu Kuurmega Tallinna Pedagoogikaülikoolist, kes rääkis lapsevanematele tavakooli halbadest külgedest.
Ülejärgmisel õppeaastal kooli – ikka jõudva lasteaiapoisi ema Piret Mägi sõnul sai pärast Pärnu vabakooliga tutvumist selgeks, et selline õppevorm tundub olevat ainuõige vähemasti tema lapse jaoks.
“Väikestel vabakoolidel on põhimõte, et lapsed, lapsevanemad ja õpetajad töötavad seal käsikäes ning et õpetajatel on laste jaoks rohkem aega. Lapsed arenevad sellises koolis natuke teistmoodi: nad õpivad oma peaga mõtlema ja nad ei tunne seal õppides end ka mingite mutrikestena, nagu see mammutkoolis tihti juhtub,” rääkis Mägi.
Kuressaares peetud kohtumine Pärnu vabakooli esindajaga näitas tema hinnangul, et teised siinsed lapsevanemad paraku veel eriti vabakooli – altid ei ole. Üksinda kooli asutada tundub aga tema sõnul olevat küllalt keeruline ülesanne.
“Oleme oma peres isegi kaalunud, et kui Kuressaares vabakooli loomine ei õnnestu, oleme valmis kooli pärast Pärnusse elama minema. Lapse panime igaks juhuks seal juba nimekirja.”
Lasteaia Kõige Suurem Sõber juhataja Ulvi Siim ütles, et kohtumine Pärnu vabakooli juhatajaga andis kuulajaile siiski palju tänuväärt ideid. Siim leiab, et Kuressaares on väikese alternatiivkooli loomiseks pinnas juba olemas.
“Praegu sellist aktiivset tegutsemist küll veel ei ole, eks alguses ole seda mõtet vaja lihtsalt idandada ja hoida. Kunagi saab sellest asja kindlasti ning selge on tõesti, et vabakooli tegemine nõuab järjekindlat toetust ja asjaajamist just lapsevanematelt,” avaldas ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised