-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Kuressaare kolledzit kummitab tume tulevik

“Praegu riiklikku tellimust meile ei ole ja vist ei tule ka,” ütles maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peeters. Ta lisas, et praegu kolledzis õppivaid tudengeid riikliku koolitustellimuse kaotamine ei puuduta, küll aga satub löögi alla uute üliõpilaste vastuvõtmine ning uute erialade avamine ja sellisel juhul ei jäägi kolledzil muud üle, kui uksed sulgeda.
Sedavõrd musta stsenaariumi ärajäämist loodavad siiski nii Peeters, kolledzi direktor Maret Pank kui linnavalitsuse haridusjuht Urve Tiidus. Kõik kolm arvavad, et segane olukord räägitakse selgemaks 6. aprillil Kuressaares toimuval ümarlauakohtumisel, millest võtavad osa haridusminister Tõnis Lukas ja Tallinna tehnikaülikooli juhid.
Praegu on seis selline, et haridusministeeriumi väitel peaks Kuressaare kolledzile riikliku tellimuse eraldama oma katlast, ülikool omakorda väidab, et tellimus on lihtsalt ministeeriumi poolt esitamata jäetud. Kuressaare kolledz vajaks uuel õppeaastal ellujäämiseks riigipoolset rahastamist 700 000 krooni ulatuses.
Linna haridusjuht Urve Tiidus ütles, et kuigi Tallinna tehnikaülikool on varem deklareerinud, et Kuressaare kolledz on nende regionaalpoliitiline prioriteet, on nüüd seoses riikliku tellimuse vähenemisega olukord muutunud.
Esmaspäeval saatis linnavalitsus haridusministeeriumi kõrghariduse talituse juhatajale kirja, milles tuntakse riikliku tellimuse kadumise pärast tõsist muret.
“Oleme veendunud, et Kuressaare kolledz on hariduselus tähtis lüli ja riikliku tellimuseta sureks juba käivitunud projekt välja,” seisab linnapea Jaanus Tamkivi allkirja kandvas pöördumises.
Tamkivi kirjutab, et kolledzi rajamisega on loodud võimalus piirkonna konkurentsivõime märgatavaks tõstmiseks, olemasolev ja planeeritavad õppekavad annavad täiendavaid haridusvõimalusi kohalikele noortele.
“Samas suureneb oluliselt nende noorte hulk, kes pärast hariduse omandamist saartele tegutsema jäävad. Mis seal salata, linna rõõmustab ka õppetöö läbiviimiseks vajaminevate uute töökohtade arv,” seisab pöördumises.
Samasisulise kirja saatis haridusministeeriumile ka Saare maavalitsus. Raivo Peetersi sõnul on kolledzi kadumisel plaanis panna rõhk kutsekõrghariduse andmisele Kuressaares. Maret Pank ütles, et see on kõrgharidusest hulga kehvem variant. “Esiteks on haridustase kehvem, teiseks on teada, et kui kolledzi puhul saavad inimesed edasi õppida magistratuuris, siis kutsekõrgkooli puhul mitte,” sõnas Pank.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised