-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

AS Nas-Fil sai pankrotiavalduse

Saare maakohtu kohtunik Külli Mölder andis üleeile välja määruse pankrotiprotsessi algatamiseks ja määras ajutiseks pankrotihalduriks enam kui 60 firma pankrotimenetlusega tegelenud Toomas Kuuse. Lisaks Dagomarile esitas Saare Maksuamet ka omapoolse nõude summas 327 370 krooni, millest intress moodustab 25 579 krooni.
“Ajutine pankrotihaldur peab kuni kohtuistungini, mis toimub Saare maakohtus 11. aprillil kell 12, välja selgitama, kas on tegemist maksejõuetusega, on see alalise iseloomuga ja mis selle põhjused on,” rääkis Külli Mölder.
Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna arvas, et ajutine pankrotihaldur otsustab selle, kas Nas – Filis toimub likvideerimisprotsess või läheb likvideerimine üle pankrotiks.
“Nii – või naapidi on see selle ettevõtte jaoks parim lahendus,” kommenteeris juhataja Kõuhkna.
Ajutine pankrotihaldur Toomas Kuusk ei imestanud omanike pankrotiavalduse esitamise üle iseenda vastu.
“Likvideerija Margo Mürgi dokumentide esitamine ei olnud nõuetekohane, seetõttu äriregistris teda ettevõtte B – kaardile ei kantud, kuid sisuliselt on tegemist ettevõtte esindamisega ja vahet pole, on see likvideerija või ajutine pankrotihaldur, sellest ei muutu ettevõte maksejõulisemaks,” selgitas Kuusk.
“Kuna ettevõte on pool aastat juba seisnud, on see meie jaoks parim lahendus,” ütles Nas – Fili viimane juhataja Aivar Jõgi.
“Dagomarile jäime osaliselt kala eest võlgu, kuid nad aitasid meid ka rahaga, maksuametiga oli aastavahetusel meie seis peaaegu nullis, kuid võlg on kiire kasvama,” sõnas Jõgi.
Endise juhataja hinnangul on vaid kümnel töötajal võlanõuded Nas – Fili vastu, ülejäänud on tööl Läätsa kalatööstuses. Kohtunik Mölder ütles, et Nas – Fili töötajate nõuded on täitevbüroos sundtäitmisel ja seda nõuet pole peatatud, mistõttu töötajate nõuded on eespool Dagomari ja maksuameti nõudeid. Täpsemalt öeldes on need teises järgus pärast pandiga tagatud nõudeid. Pandiga on tagatud Hüvitusfondi nõue 5,4 miljoni krooni ulatuses.
Selle aasta 26. veebruaril võtsid Nas – Fili aktsionärid vastu otsuse firma likvideerimise kohta ja määrasid likvideerijaks Margo Mürgi. Kohtunik Külli Mölder selgitas Meie Maale, et äriseadustikust tulenevalt on selline avaldus loogiline, kui on näha, et vara võlanõuete rahuldamiseks ei jätku.
Eesti turule teeb kalatooteid ja külmutab kala Nas – Fili tootmishoonetes ka tänasel päeval AS Läätsa Kalatööstus.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised