-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Väikesepalgaliste lapsed jäävad eemale klassiekskursioonidest

Neljanda klassi poisi isa on nõutu, kuna tal pole tagataskust välja panna pooltteist tuhandet krooni lapse suvise Euroopa – reisi jaoks. Nii poisile kui tema vanematele pakub vähe lohutust, et nad pole klassis ainukesed, kel võsukeste ekskursioonile saatmiseks raha pole.
Kui kümne – kahekümne aasta eest piirdusid koolide keskastme reisid Eestimaa kaunite kohtadega, siis täna on neid välja tõrjumas tung Soome, Rootsi, T&eth,ehhi, Serena veeparki, Muumimaale, Pipi – ja Legolandi. Turismifirmad pakuvad selleks lahkesti erinevaid reisipakette. Pahatihti on koolis just klassijuhatajad, kes neid vahendavad.
Kuressaare Gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik möönab, et klassijuhataja ametijuhendis ei ole kohustust, et ta reise peaks korraldama.
“Aga see on pikaajaline traditsioon. Tahaks, et lapsed saaksid käia ja näha,” räägib ta.
Orissaare Gümnaasiumi õppealajuhataja Juta Porgand nentis, et kooli reisigeograafia on piirdunud põhiliselt Eestiga, kuid sõite on tehtud ka Lätti, Leetu, Sankt – Peterburgi ja vanemates klassides Soome. Tänavu kavandatakse üheksanda klassi õpilastele sõitu Prahasse.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised