-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Salme lapsed laulsid kevade tervituseks

Laulud õpetasid lastele selgeks kooli muusikaõpetajad Mirle Arge ja Anita Kangur ning lasteaia muusikaline kasvataja Karin Pulk.
Noori soliste saatis instrumentaalansambel koosseisus Anita Kangur või Karin Pulk klaveril, Aivar Virves basskitarril ja Oliver Kilter löökriistadel ning lauljaid hindas zürii koosseisus Lea Kuldsepp, Krista Lember, Mai Rand, Merike Merilo, Mall Tuisk ja Lea Lääts.
Kontserdikava juhtis Meelis Juhandi ning teda abistasid kooliõpilased Mariliis Sirkel ja Margus Rajaver.
Kolmeaastaste laululaste hulgas tunnistati esikoha vääriliseks Teele Tilts ja eripreemia sai sama vana Angela Kiil. Zürii otsuse kohaselt sai nelja – aastaste lauljate seast esikoha Laura Põld, kuueaastaste seast Hedi Remm ja seitsmeaastaste seast Riho Timm. Kaheksa – aastaste laululaste parim oli Helina Pesukov ja eriauhind emotsionaalse esituse eest määrati sama vanale Kertu Ruttule.
Võitjaks tuli ka üheksaaastane Maris Pulk ja tulevikulootuse eriauhinna pälvis sama vana Gerli Merivald.
Kümneaastaste esinejate hulgas oli parim Eda Timm ning eripreemia anti Allar Pulgale ja Kalmar Sepale.
Esikoha võitsid oma vanuseklassis 11 – aastane Illimar Kilter, 12 – aastane Juhan Ungru, 13 – aastane Marika Aasa, 14 – aastane Kaidi Salong ja 15 – aastane Gerle Põld.
Duettidest oli parim õdede Birgit ja Kaidi Salongi duett lauluga “Ding – dong”.
Publiku preemia (pealtvaatajaid oli 120 ringis) võitis Margus Rajaver ja kultuurimaja eripreemia hea ning julge esinemise eest sai Sander Sadam.
Laululapsed ja nende vanemad on tänulikud kohalikule vallavalitsusele ning volikogule, kes igati toetas ja aitas kaasa ürituse heale kordaminekule. Tänusõnad ka kavade, kutsete ja tänukirjade kujundajale Ivi Saarele ning ilukirjutajale Aino Tiidule.
“Kahju, et kolm last pidid haiguse tõttu võistluskontserdist eemale jääma,” kurtis Salme kultuurimaja direktor Aili Nuum ja lisas:
“Soovin, et meie lastel oleks ikka laulud suus ning et vanematel ja õpetajatel oleks aega ning tahtmist neid õpetada ja suunata.”
TÕNU ANGER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised