-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Linn kogub suveettevõtluse ideid

Tavaliselt tulevad ettevõtjad oma taotlustega juunikuus, siis läheb suureks rabelemiseks, ütles linnavalitsuse rahandusjuht Urmas Treiel.
“Ühelt poolt anname ettevõtjatele aega atra seada, teisalt saame kokku täisinfo, võibolla anname neile ka ainest mõtlemiseks või ka valmis ideid,” selgitas ta konkursi mõtet.
Treieli hinnangul on Kuressaare suveettevõtluses mitmed võimalused kasutamata. Nii suvekohvikute kultuur kui tänavakaubandus pole võrreldes teiste linnadega kuigi kaugele jõudnud.
Linnavalitsusel on välja töötatud kohad, kus oleks mõistlik suvine ettevõtlus käivitada. “Need on iga – aastased kohad, tõenäoliselt tehakse pooleks ka Holostovi kompleksi esine parkla kohviku või jalgrataste parkimiskoha tegemiseks,” ütles Treiel.
Juba küpsete ideedena, mille kohta on linnavalitsusel olemas ka taotlused, märkis Treiel vallikraavi paadilaenutust ja toitlustamist supelrannas. Neile üritustele tuleb avalik eelläbirääkimistega konkurss.
“Varasematel aastatel oleme raha tahtmisega alt läinud. Nüüd paneme konkreetse ühekordse summa, ilmselt 5000 krooni, ja võistlevad ideed,” ütles Treiel.
Paadilaenutuse puhul teeb ettevõtja taotluse, kuhu ta soovib oma paadisilla rajada. Eeltingimus on, et ettevõtlus peab konkreetsesse keskkonda sobima.
Konkurs peaks lõppema 15. aprillil.
“Piirdume kohalike ettevõtjatega,” sõnas Treiel, viidates, et enamasti on kohalikud firmad ka mandrilt tulijaid vahendanud.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised