-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Saaremaal oma tsikliklubi

Mittetulundusühinguna registreerimisel oleva motoklubi Ösel MC juhatuse liige Priit Neeme ütles, et klubi loodi tutvustamaks motokultuuri ka saarlaste seas.
“Tahame, et mootorrattaid hakataks kuuri alt välja tooma ja nendega jälle julgemalt ringi sõitma. Tahame ka näidata, et mootorratturid pole pahad koledad kollid, kes ainult kusagil mürglit teevad,” rääkis ta.
“Kuna me ise kõik sellised asjaarmastajad oleme, tulime lihtsalt ükskord kokku ja otsustasime selleks klubi teha.”
Ösel MC on tema sõnul esimene tänavasõidu – mootorrattureid ühendav motoklubi Saaremaa ajaloos.
Praegu kuulub Ösel MC ridadesse veidi alla kahekümne liikme, kes sõidavad enamasti rohkem või vähem ümber ehitatud vanade Vene ratastega. Praegustest klubiliikmetest pole motoklubidega ehk kõige enam seostatavat ratast Harley’d mitte kellelgi.
“Mingit piirangut rataste margi suhtes ei ole, kui vaid sõiduk on mootorrattana registreeritav. Niisiis võrri – ja mopeedimehi me klubi luues küll silmas ei pidanud,” osutas Neeme, kelle sõnul pole klubiga liitumiseks ratast vajagi: piisab motohuvist ja klubi põhikirja tunnustamisest. Ka mingeid soopiiranguid ei ole, ehkki praegu ei ole klubisse registreerunud veel ühtegi naist.
Motoklubi üheks eesmärgiks on hakata korraldama ka mitmesuguseid tsikliüritusi, matku ja kokkutulekuid.
“Kas me esimesel aastal jaksame ise veel midagi korraldada, aga vabariiklikele mootorrattaüritustele üritaks oma klubi nime all küll juba sel aastal minna,” lausus Neeme.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised