-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Vene selts korraldas venekeelsete raamatute näituse

Saare maakonna keskraamatukogu direktori Anu Vahteri sõnul tõid Saare Vene Seltsi esindajad raamatukogusse näitusele 42 Peterburi kirjastuses Zolotoi Vek viimastel aastatel välja antud raamatut.
“Peterburi raamatukirjastuse ja Saare Vene Seltsi vahel sõlmitud lepingu kohaselt annetab kirjastus igal aastal vastavalt võimalustele tasuta raamatuid, seltsi ülesanne on need siinseile lugejaile kättesaadavaks muuta. Et vene seltsil enesel raamatukogu ei ole, jääb raamatute vahendajaks praegu keskraamatukogu,” lausus Vahter.
Esimese saadetisega on Peterburist Saaremaale saadetud näiteks Bulgakovi ja Karamzini teoseid, samuti entsüklopeediaid ja erinevate kirjanike ülevaatlikke kogumikteoseid.
“Usun, et need raamatud ei paku huvi vaid venekeelsele lugejale, teosed huvitavad kindlasti kõiki vene keelt valdavaid eestlasi ja ka õpilasi,” avaldas raamatukogu juht.
Väljapanek jääb vaadata kaheks nädalaks, selle aja jooksul saavad soovijad ka juba raamatute lugemise järjekorda registreeruda. Pärast näituse sulgemist hakatakse teoseid koju laenutama.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised