-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Leedu juustu müüakse Eesti toote pähe

“Meie andmetel toodi näiteks veebruaris Leedust Eestisse 100 – 120 tonni juustu, mis on umbes 40 protsenti Eesti kuisest juustuvajadusest,” lausus Võru Juustu juhataja Heiki Pensa. Tema sõnul ohustab Leedu juust Eesti piimatöötlejate müüginäitajaid ja pole kasulik ka tarbijatele, sest juustu kvaliteet on kõikuv.
“Eestimaise korraliku juustuga harjunud tarbijat võib teadmatult Leedu juustu ostes tabada paha üllatus, sest juustu maitseomadused ei vasta oodatule,” sõnas Pensa. Tema andmeil müüakse Leedu juustu peamiselt juustusortide Atleet, Saare ja Pandivere pähe.
“Need on hästi sissetöötatud nimetused ja ilmselt pole valik nende nimede osas juhuslik,” ütles Pensa. Tema sõnul pakendatakse Leedus toodetud juust Eestis, kuid ta ei osanud öelda, kes seda teeb.
“Küsimus ei ole selles, et Leedust tuuakse sisse juustu, vaid selles, et seda müüakse meie kaubamärgi Atleet nime all ja sellega rikutakse jämedalt kaubamärgiseadust,” sõnas Pensa. Tema sõnul on müügilt avastatud mitme Eesti juustutootja pakendis võltstooteid.Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimees Neeme Jõgi lausus, et tema andmeil müüakse Eesti juustu pähe ka Lätist toodud juustu.
“Kvaliteedilt meenutab Läti ja Leedu toodang svammi ja näeb välja nagu tundmatu juustutaoline asi,” kirjeldas Jõgi.
“Viimasel ajal on juustudessant olnud päris tugev, olen kuulnud, et Eestisse on toodud umbes 200 tonni juustu.”
Tarbijakaitseameti inspektorid tegid üleeile Tallinnas reidi, kontrollides, kas Tallinna kauplustes müüakse valejuustu. Tarbijakaitseameti asedirektor Marje Kokk lausus, et valekaupa ei leitud.
“Toiduseaduse järgi on meil toidu võltsimise puhul õigus teha kuni 10 000 – kroonine trahv või pöörduda halduskohtu poole,” sõnas ta.
Heiki Pensa sõnul pole võimatu, et juustutootjad võivad oma õiguste kaitsmiseks pöörduda ka politsei poole.
OLIVER RAND
Eesti Päevaleht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised