-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Folkloorifestivali Baltica 2001 piirkondlik ülevaatus Lümandas

Folkloorikavasid hindas kunstinõukogu koosseisus Ingrid Rüütel, Igor Tõnurist, Anne Ojalo ja Toomas Torop. Peomaja elas ja kihas nagu sipelgapesa, näha võis palju säravates rahvariietes naisi ja noorikuid, kübarates härrasmehed heitsid nalja – kõikjal oli tunda läheneva kavade hõngu.
Tulge Mustjala pulma!
Kontserti alustas Mustjala Põhikooli õpilaste folkloorirühm, mida juhendavad Helje Raaper ja Ilme Kolter.
Mustjala lapsed on usinalt folklooriga tegelenud palju aastaid ja oma ilusate rahvalauludega ning murdetekstidega rõõmustanud kuulajaid nii Saaremaal kui ka mandril. Seekord tantsisid nad ehtsat Mustjala pulmarongi, laulsid kodukandi külavahelaule ja kutsusid kõiki kohalolijaid “Mustjala pulma”, mida peetakse 23. juunil.
See oo meite Muhu
Muhu memmede laulu – ja tantsurühm Ätses tähistas hiljuti oma 15. sünnipäeva.
Muhulased osalesid “Baltica 1989” lõppvoorus ja käidud on mitmetel välisreisidel ning oma kauni tantsu, ilusa laulu ja säravate rahvariietega on nad võitnud kõikjal publiku suure poolehoiu. Et tants on neil jalgades ja laulud alati suul, seda kinnitasid muhu memmed seekordki. Aga iga muhulase kõige tähtsam koht siin ilmas on oma saar. Ätse lauljaid ja tantsijaid juhendavad Linda Otsa, Meeli Oidekivi ja Bruno Soom.
Simmaniõhtu seltskonnatantsudega
Humoorikaid rahvatantse ja mõnusaid laulumänge esitasid naisrühm Kadrid ja segarühm Moekad. Neid mõlemaid juhendab Helgi Allik ja suvel peetakse jälle simmanit Aavikute majamuuseumi õuel.
Vanaaegseid seltskonnatantse pakkus publikule vaatamiseks ja

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised