-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Saaremaa lauljad esinesid Mattiiseni – konkursil edukalt

Muusiku ja helilooja Alo Mattiiseni 40. sünniaastapäeva tähistanud konkursil laulis end 23 ansambli seas laureaadiks Saaremaa ühisgümnaasiumi noormeesteansambel Varsakabi.
V – VI klassi ansamblite konkurentsis saavutas Saaremaa ühisgümnaasiumi poisteansambel Väikesed Varsad samuti laureaaditiitli, neile anti ka eripreemia näitlejameisterlikkuse eest.
Mõlemat ansamblit juhendab SÜGi muusikaõpetaja Mari Ausmees, kelle sõnul jõudsid nii Varsakabi kui Väikesed Varsad nii kõrgele tänu oma vabale lavalisele olemisele ja improvisatsioonioskusele.
“Varsakabja poisid käivad kõik ka meie kooli näiteringides, Väikestest Varssadest on kaks teatritrupi liikmed. Muidugi on ka poiste laulutase tõusnud, seda ütlesid meile ka teised lauluõpetajad,” tõdes Ausmees.
Ehkki rohkem laureaaditiitleid seekord Saaremaale ei tulnud, jätkus kõrgeid kohti kõigile Mattiiseni – festivalil osalenud saarlastele.
SÜG – i vokaal – instrumentaalansambel sai II koha, Kuressaare gümnaasiumi ansamblid saavutasid kolm III kohta: viie ansambli konkurentsis mängis end kolmandaks selle kooli vokaal – instrumentaalansambel, B – alagrupi 23 gümnaasiumiansambli seas jõudis kolmandaks KG tütarlaste trio (juhendaja Laine Lehto) ning VII – IX klassi arvestuses (14 osavõtjat) tuli kolmandaks ka KG tütarlasteansambel Hellena Mai Ranna juhtimisel.
Sirje Medelli segakvartett laulis end 23 seas V kohale ja Orissaare gümnaasiumi segaansambel VII kohale.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised