-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Rannapaviljoni ehitada soovinud firma loobus

Kuressaare linnavalitsus kuulutas välja eelläbirääkimistega pakkumise hoonestusõiguse seadmiseks aadressil Raiekivi tee 1. Määratud tähtajaks laekus vaid üks avaldus.
“Pakkujaks oli AS Risti RT, kelle juhatuse esimees on Rein Tiidus,” ütles linnavaranõunik Margo Sooäär.
Sooääre sõnul oli ta eelmisel nädalal 90 protsenti kindel, et tehing toimub, kuid esmaspäeval esitas AS Risti RT uue avalduse, milles teatas oma loobumisest.
Pakkumise võitja on kohustatud püstitama Kuressaare puhkeala detailplaneeringule vastava rannapaviljoni hoone ning ehitama välja vajalikud trassid hiljemalt 1. maiks 2002.
“Kui oleksime tulnud vastu nende soovile pikendada ehitusaega 1. maini 2003, oleksime ilmselt kokkuleppe saavutanud, kuid see poleks olnud aus teiste konkurentide suhtes ja seda teed me ei läinud,” põhjendas Sooäär linnavalitsusepoolset sammu.
Hoonestusõiguse tähtaeg on 36 aastat ja hoonestusõiguse aastatasu algsuurus on 530 krooni. Kui kõik hoonestustingimused on täidetud, on võimalik 663 m2 suurune maa omandada kinnistuna ilma oksjonit korraldamata.
Eelmisel aastal ei reageerinud linnavalitsuse samale pakkumisele ükski firma.
“Sügisel paneme sama maa uuesti pakkumisele. Ilmselt tuleb teha mööndusi ehitustähtajas ja linnavalitsus peab täpselt ära näitama omapoolsed investeeringud,” selgitas Sooäär.
Sooääre sõnul ei ole linnal selle piirkonna puhul tähtis mitte kalli hinna eest kellelegi eramaad müüa, vaid oluline on rannapiirkonda elu ja tegevust tuua.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised