-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Politsei uurib taas ärimehe väidetavat vägivallatsemist

Illar Tenno pöördus Alti vägivallatsemises süüdistades Saare politsei ja kaitsepolitsei poole 1999. aasta sügisel. Toona leidis politsei, et Aldi suhtes kriminaalmenetluse algatamiseks pole alust.
Selle aasta veebruari algul aga tühistas Saare prokuratuur kriminaalasja algatamisest keeldumise otsuse ja kohustas politseid vägivallasüüdistust uuesti läbi vaatama. Asja uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetluse kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis puudutab kehavigastuste tahtlikku tekitamist.
Eile tuli Aldile üllatusena teave, et politsei on vana asja taas üles soojendanud. Alt kinnitas, et pole Tennot ähvardanud ega peksnud.
Tallinnas elavalt Illar Tennolt ei õnnestunud Meie Maal eile kommentaari saada.
1999. aastal politseile tehtud avalduses väitis Illar Tenno, et Toivo Alt kasutas tema suhtes aastatel 1996 – 1998 korduvalt vägivalda, tekitas kehavigastusi ja ähvardas Tennot ning tema perekonda vägivallaga.
Süüdistused tipnesid 1998. aasta 18. jaanuaril toimunuga. Sel päeval olevat Alt viinud Tenno Kuressaare gümnaasiumi taha metsa ja röövinud talt märkmiku ning muid väärtuslikke dokumente.
“Seejärel sundis Alt mind püstoliga ähvardades kirjutama alla kokkuleppele, mis sisaldas kaheksa punkti, sealhulgas kohustuse jäädavalt koos perega lahkuda Saaremaalt, mitte töötada teatud ministeeriumide haldusalas ning astuda välja Reformierakonnast,” väitis Tenno avalduses.
Toivo Alt on varem öelnud, et nende süüdistustega püüdis Tenno talle kätte maksta selle eest, et ta paljastas Tenno kuritegeliku tegevuse lennujaama juhina.
Samaaegselt lennujaama direktori kohustusi täitnud Illar Tenno kaotas ameti Kuressaare linnavalitsuses 1998. aasta kevadel, mil teda süüdistati lennujaama raha omastamises.
Politsei tuvastas Tenno kuriteo ja saatis ta poole miljoni krooni riisumises süüdistatuna kohtu alla eelmise aasta sügisel.
Seni ei ole Tenno karistada saanud, sest kohtuistungit on korduvalt edasi lükatud. Taas toimub kohtupidamine Tenno üle aprillis.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised