-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Majutusasutusel karmimad nõuded kui kooli internaadil

Koolide internaatide kohta on välja antud väga üldsõnalised nõuded – kooliinternaatide töö alused -, aga selleks, et saada majutusasutuse tunnistust, tuleb tunduvalt rohkem vaeva näha.
“Siin pole midagi imelikku, et nõuded nii erinevad on. Elus juhtub naljakamaidki asju,” ei imesta SÜGi majandusjuhataja Aadu Haandi.
“Atesteerimisnõuded on nagu nõuded ikka. Vastuolu on selles, et siia üheks ööks magama tulnud turist peab olema atesteerimisnõuetega kaitstud, aga lapsed, kes elavad neis ruumides üheksa kuud aastas, ei pea sel moel kaitstud olema. Loomulikult tuleb see nüüd lastelegi kasuks, kui ühiselamu tingimusi parandame,” selgitab Haandi.
Endise omaniku, linnavalitsuse asemel on nüüd kooli ja ka internaadi omanik SÜG Sihtasutus.
Pärast remonti väheneb kohtade arv
Omal ajal, kui internaadihoone ehitati, olid seal kahe erineva suurusega toad – 12 m2 ja 24 m2 – ning vastavalt sellele pidi toas elama kolm või kuus last. Nüüd tulevad valdavalt kahesed toad, kokku 68 kohta.
“Kuna praegu elab meil internaadis 40 – 50 õpilast, siis kohtade puudust karta ei ole,” põhjendab Haandi kohtade vähendamist.
Enne turismihooaja algust investeeritakse internaati poolteist miljonit. Selle eest vahetatakse välja tualettruumide sisustus, tubades tehakse sanitaarremont ja uuendatakse sisustust.
Viimastel aastatel on SÜGi internaat olnud hädas oma hinnapoliitikaga
Nii mõnedki lapsed on lahkunud internaadist ebastabiilse hinnapoliitika pärast. Olukorras, kus omavalitsusliit pidi maksma valdadele poole laste internaadikuludest, aga laekumine ei olnud regulaarne, tõusis koha hind vahepeal 900 kroonini.
“Sellest sügisest hakkasime astuma jõulisemaid samme, et asjad korda saaksid. Läksime seda teed, et tegime ise lepingud ja alandasime kohamaksu hinda,” usub Haandi, et internaadi majandamine sujub nüüd paremini.
Kohamaksu suurus on praegu 600 krooni ja Haandi lubab, et selle aasta lõpuni hind ei muutu.
“Kümneks aastaks see hind muidugi selliseks ei jää, aga usun, et nendel, kes varem hinna pärast erakasse lahkusid, ei ole nüüd küll enam põhjust seda teha,” on Haandi veendunud.
Osa lapsi maksab oma koha eest ise, osa toetab täis – või poole hinnaga vald.
“Maja tegelik ülalpidamine maksab rohkem kui vallad maksavad, selle vahe kavatseme turismiga tasa teenida ja sellega osaliselt doteerida talvist majutust,” toob Haandi välja turismi paratamatuse.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised