-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Kolledzit ähvardab riiklikust tellimusest ilmajäämine

Täna kohtuvad Tallinnas Kuressaare kolledzi direktor Maret Pank, Tallinna tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik ja Saare maavanem Jüri Saar, et arutada, kuidas sundida haridusministeeriumi muutma oma otsust, mis sätestab, et ministeerium ei esitata riiklikku tellimust tehnikaülikooli alluvuses olevale Kuressaare kolledzile.
Kuressaare kolledzi direktor Maret Pank lausus, et tellimusest loobumine on ilmselt näpuviga, mis tekkis haridusministeeriumi ja tehnikaülikooli läbirääkimiste käigus.
“Tehnikaülikoolis vahetus juhtkond ja õppeprorektor, kes pidas läbirääkimisi haridusministeeriumiga, ei osanud küllalt korralikult kaitsta meie õppekava,” sõnas Pank.
Sisuliselt tähendab riikliku tellimuse kaotamine Panga sõnul seda, et tuleval õppeaastal peaksid veerandsada uut üliõpilast õppekulud omast taskust kinni maksma. Kui arvestada, et üks üliõpilane võtab semestris 20 õppepunkti, millest igaüks maksab 300 krooni, kuluks semestris tudengil õppemaksuks 6000 krooni.
Et sellist olukorda ei tekiks, vajaks Kuressaare kolledz riigipoolset finantseerist 700 000 krooni ulatuses.
Saare maavalitsuse haridusjuht Raivo Peeters lausus, et probleem tekkis sellest, et haridusministeerium ei esitanud riiklikku tellimust otse Kuressaare kolledzile, vaid tellimus läks tehnikaülikooli ühisesse katlasse. Peetersi sõnul on asja lahendamiseks vaja ülikooli – sisest kokkulepet. Aprilli algul on Saaremaale tulemas haridusminister Tõnis Lukas, kellega tuleb juttu ka kolledzi finantseerimisest.
Tallinna tehnikaülikooli rektor Andres Keevalliku sõnul on kahetsusväärne, et riik pole selleks aastaks ette näinud kolledzitele riiklikku tellimust. Probleem ei puuduta painult ülikooli Kuressaare allasutust, vaid ka tehnikaülikooli Ida – Virumaa kolledzit.
“Peame minema läbirääkimiste teisele voorule, et taotleda siiski riikliku rahastamise säilimist,” ütles Keevallik eile Meie Maale.
“Loodan, et kui saab maavanematega rääkida, saab mõjutada regionaalministeri kaudu valitsust mõtlema sellele, et niisugust finatseerimist tuleb toetada, et seeläbi toetada regionaalset arengut.”
Kuressaare linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Urve Tiidus lausus, et õnneks ei ole siiski praegu sada protsenti kindel, et kolledzile riiklikku tellimust ei esitata.
“Usun, et see on informatsioon, mis vajab tõsist täpsustamist, sest tehnikaülikool on meie kõigi kuuldes kinnitanud, et riiklik tellimus tuleb ja nad seisavad selle eest,” sõnas Tiidus ja avaldas lootust, et läbirääkimiste käigus õnnestub riigilt raha siiski välja kaubelda.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised