-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Undva Sadam loobub süvasadama ehitamisest

Lembit Laido kinnitas eile, et Undva Sadama jaoks ei ole ühtki uut sadamakohta silmapiiril ning plaan sadamat ehitada on üldse ettevõtte poolt maha maetud.
“See otsus on meie eest ära tehtud. Kui ei lubata ehitada, siis ei saa ehitada,” sõnas ta.
“Meile öeldi, et ei saa ei vasakule ega paremale ega keskele,” vahendas Lembit Laido keskkonnaministeeriumi hoiakut.
Ometi väitis sel nädalal Saaremaal viibinud ja süvasadama initsiatiivgrupiga kohtunud regionaalminister Toivo Asmer veel üleeile Meie Maale, et sadamaehitusel on tekkinud kaks alternatiivset asukohta ja kavandatakse olulist ehitusmahtude vähendamist.
Asmeri sõnul käib jutt kuni 8 meetri sügavusest sadamast, mis rahuldab 75% Läänemerel seilavate kruiisilaevade vajadused. Transiidi korraldamine on Asmeri sõnul väiksemas sadamas välistatud.
Maaleht vahendas neljapäeval Kihelkonna vallavanema Aivar Kallase ütlust, et Undva Sadam ei ole loobunud mõttest rajada turismisadam. Senise 10 m sügavusega ja 26 hektaril paikneva sadama asemel kavatsetakse taotleda vallavolikogult luba väiksema, 5 – 6meetrise sügavusega turismisadama rajamiseks kunagise Kollinga päästejaama maa – alal olevale 2,6 hektari suurusele valla maale.
“Kui riik ei taha oma maale suurt ja korralikku sadamat, siis tühja selle riigiga – ehitame sadama oma maa peale,” ütles Kallas Maalehele.
Märtsi algul algatas Kihelkonna volikogu Undva sadamaala detailplaneeringu tühistamise, et lõpetada kohtuvaidlus looduskaitsjatega ja jõuda sadama rajamise suhtes kokkuleppele kõikide asjast huvitatud osapooltega.
Maavanem Jüri Saar ütles neljapäeval Meie Maale, et saarlased on tupikust väljatulekuks taktikaliselt õigesti käitunud ja teinud esimese sammu.
“Tahaks nüüd näha, kas uute variantide puhul jälle linnud lendavad või teine pool ikkagi näeb mingit kompromissivõimalust,” rääkis ta.
Maavanema sõnul on kavas kõik sadama rajamisega seotud sammud kõikide osapooltega kooskõlastada.
“Kui siis lõpuks selgub et ükski koht ikkagi ei sobi, on ministrite jutuga, et sadamat on vaja, küll midagi väga viltu. Kui kõik räägivad, et tahame sadamat, järelikult peab ka sobiv koht olemas olema,” sõnas Saar.
Eile õhtul ei osanud Saar Undva Sadama juhatuse esimehe ootamatut teadet sadamaehitusest loobumise kohta kommenteerida.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised