-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Politsei uurib peksmisi erikoolis

Peksmisjuhtumite uurimisega tegelev Orissaare piirkonna politseikonstaabel Hillar Peegel tõdes, et aastate vältel on erikooli õpilased asulas korrarikkumiste ja varguste arvu kõrgel hoidnud.
“Tavaliselt nad lõhuvad ja varastavad, kuid nüüd hakkavad suuremad millegipärast kätt nõrgemate vastu tõstma,” sõnas Peegel.
Ohvrid olid 14 – ja 15 – aastane poiss, peksmises kahtlustatavad samaealised noorukid on politseile teada.
Konstaabli sõnul on erikooli õpilaste hulgas palju teismelisi, kel seljataga juba pikk paturegister. Sel aastal on kohtu all istunud juba kolm – neli õpilast ja mitu ootab praegugi kohtukulli ette minemist. Selles valguses pole Peegli sõnul midagi imestada, et üheaegselt haigetele lastele ja samas noortele kurjategijatele mõeldud õppeasutuses õpilastevahelisi konflikte ette tuleb.
Politseinik lausus, et tema arvates tuleks olukorra normaliseerimiseks jagada erikooli õpilased jagada kahte lehte ja praakida välja kuritegelike kalduvustega noored, et tõsiselt haiged lapsed saaksid korralikult haridust omandada.
“Ma ei saa aru, kuidas haige laps saab praegu selliste kurikaelte seas olla, ta läheb sellises seltskonnas veel haigemaks,” sõnas konstaabel Peegel.
“Kui seda haiget last pekstakse, sest ta on nõrgem, siis mingist paranemisest ei saa juttugi olla.”
Kool ootab uut direktorit

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised