-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Mongooliasse saab ka Saaremaa kaudu sõita

Eesti televaatajale “Pealtnägijast” kindlasti tuttav fotograafist ja õpetajast rännumees on Eestimaad avastanud juba kuu aega. Esimene pikem peatus oli Tõstamaal. Saaremaal on ta juba nädal aega ja arvab, et võib siia jääda veel mõneks ajaks. Seejärel kavatseb Eric külastada Hiiumaad, et tutvuda tuuleenergia tootmisega.
Seda, kui kauaks ta kuhugi jääb, ei oska fotograaf öelda, sest kindlat reisiplaani tal ei ole. Mongoolias tahab ta ära käia kahe aastaga.
Oma tee valib ta eemal suurtest linnadest, sest eesmärk on pildistada loodust ja inimesi.
“Euroopas arvatakse enamasti, et Eesti, Läti ja Leedu on nagu Venemaa, kuid püüan näidata nende erinevusi.”
Eric leiab, et inimeste elu ja töö kujutamiseks fotos tuleb mõnda aega koos nendega samas keskkonnas elada. Mõnikord kulub selleks vaid paar päeva, vahel aga nädalaid. Varem on ta pildistanud Jugoslaavias ja Rumeenias. Praeguse reisi jooksul on pikemad peatused tehtud Poolas.
Läti ja Leedu läbis prantslane kiiresti, sest inimestega oli seal keelebarjääri tõttu raske jutule saada. Eestis aga olid lood teised. Ilmselt on aidanud ka kontaktid meediaga.
Mongoolias loodab Eric kohata hoopis teistsuguseid inimesi, kes oma rändava eluviisi tõttu lävivad ka võõramaalasega kergemini. Täna aga plaanib Eric koos kaluritega mereleminekut Veere sadamast.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised