1 C
Kuressaare
Neljapäev, 20. jaanuar 2022

Raegaleriis avati näitus ungari noorest tippdisainist

Eestis ainsana Kuressaares eksponeeritav näitus koosneb Laszl&oacute, Moholy – Nagy disainistipendiumi pälvinud noorte kunstnike töödest ja annab ülevaate ungari kaasaegsetest tootekujunduse suundadest.
Pealkirja “Ungari noored tootekujundajad” kandev väljapanek toob Kuressaarde valiku viimastel aastatel Moholy – Nagy stipendiumi pälvinud kunstnike huvitavamatest tarbe – ja tootekunstitöödest. Näha saab 32 kunstniku loomingut – kostüüme, kingi, käe – ja seljakotte, ehteid, tootetabloosid, serviise, kodutekstiile jpm.
“Tegemist on noorte, kuid juhtivate ja tasemel tootekujundajate töödega,” märkis näitust Eestisse vahendanud Ungari Instituudi kultuurisekretär Kadi Raudalainen.
“Enamasti on neil töödel ka praktiline eesmärk, need on kavandatud silmas pidades tootmise vajadusi – pokaalidest on mitmed juba aastaid tootmises. Ent on ka tooteideid, nagu Ungari riigi rajamise1000. aastapäevaks kujundatud maailmapuu ja paberist mööbel.”
Ungari ehitus -, tööstus – ja kultuuriministeeriumi ning Ungari tööstusdisaini – ja ergonoomikanõukogu poolt välja töötatud Laszl&oacute, Moholy – Nagy disainistipendiumi antakse aastas välja viiele kuni 35 -aastasele tarbekunstnikule, et neil oleks võimalik oma ideid realiseerida, algselt oli ideede realiseerimise lõpp – eesmärk ka see, et need ideed juurutataks tootmisse.
“Stipendiumi hakati Ungaris välja andma 1989. aastal, kui olukord sealses tootmises oli selline, et disainerimõte jõudis tootmisprotsessi väga aeglaselt. 12 aastaga on ungari tootekujunduses väga palju muutunud, protsess on nüüdseks tunduvalt kiirenenud. Stipendiumi üks eesmärk ongi see, et moodsad ja kaasaegsed tootekujundusideed võimalikult kiiresti tootmisse jõuaksid. Kindlasti tuleks selline meetod kasuks ka eesti tootekujunduses.”
Ungari noordisainerite näitus jääb Kuressaare Raegaleriis avatuks märtsi lõpuni.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised