-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Kuressaare linnajooksule kavandatakse uuendusi

Saaremaa Spordikooli direktor Jaan Rooda ütles Meie Maale uuendusi tutvustades, et on inimesi, kes spordikooli ideid toetavad, ja on inimesi, kes on pakutavatele ideedele vastu.
“Plaanide spordirahvani toomise eesmärgiks on saada ettepanekuid ürituse paremaks korraldamiseks just nüüd, et meil ei tekiks pingeid vahetult enne võistlust või pärast võistlust, vaid jõuaksime need rahulikult läbi arutada ja seisukohti selgitada,” märkis Rooda.
Jooks mai lõpus
Saaremaa Spordikoolil on 20. Kuressaare jooks plaanis organiseerida senisest pisut hiljem, 26. mail.
“Aeg on soojem ja inimestel jääb pikem periood harjutamiseks,” selgitas Rooda, lisades, et mai lõpp peaks olema soodsam aeg ka tervisejooksjatele.
Jooks toimub ühisstardist sinise joonega tähistatud 8 km pikkusel distantsil, kusjuures trass kulgeb maksimaalselt linna sees. Võidu peale jooksjad stardivad esimesest reast, ülejäänud teisest. Rooda distantsi pikaks ei pea ja tema hinnangul on tervisesportlane võimeline selle lihtsalt läbi astuma.
“Tunniga saavad kõik sellega hakkama,” on ta kindel.
Lastele uus jooks
Rooda sõnul tuleb teha muudatusi seni paralleelselt linnajooksuga kulgenud lastejooksus, sest lapsed ei tohi asfaldil joosta. Seepärast teeb spordikool ettepaneku organiseerida lastejooks supelrannas nädal hiljem.
“See annab ka lastevanematele parema võimaluse põhijooksul osalemiseks,” lisas direktor, kelle sõnul on plaanis muuta ladusamaks ka mandaat ja auhindade kätteandmine.
Kuressaare linnajooksule mitmeid uuendusi planeeriv Saaremaa Spordikool ootab ürituse ladusamaks organiseerimiseks jooksusõprade kirjalikke ettepanekuid.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised