-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Kaarma laululapsed tõid kevade südamesse

Konkursil osalevad Kaarma põhikooli õpilased ja sama kooli koosseisu kuuluvad Vaivere ning Eikla kooli algklasside õpilased. Esinejaid hindas zhürii koosseisus Svetlana Keerd (Kuressaare Muusikakooli õpetaja), Hannes Nelis (kirikuõpetaja) ja Aivo Aavik (Kaarma valla abivallavanem). Lauljaid hinnati 10 palli süsteemis. Eraldi arvestus toimus lasteaia, algkooli ja põhikooli osas.
Eikla lasteaia lastest esinesid Lii Raidma ja Ats Sauendi – mõlemad hinnati esikoha vääriliseks. Laulud oli selgeks õpetanud Maire Vatko, klaveril saatis Kiira Aav.
1. – 2. klasside solistide arvestuses läks esikoht Kaire Raudsepale laulu eest “Lepatriinu, lenda ära” (õp. Kiira Aav). Teise koha vääriliseks loeti laul “Viiemees”, esitaja Mihkel Laidma ja kolmanda koha sai Tairi Tõhk, esitades laulu “Tere, tere hommikust”.
3. – 4. klasside solistide arvestuses läks esikoht Alice Kallasele, kes esitas laulu “Rõõmulaul” (õp. Krista Kütt). Teise koha saavutas Marii Jõeveer lauluga “Metspardike” (õp. K. Kütt) kolmas koht läks laulu eest “Ettevaatust, auto” Joosep Arule (õp. K. Aav).
Duette osales 1. – 2. klassis ainult üks ja 3. – 4. klassis samuti üks. Seetõttu tegi zhürii oma otsuse järgmiselt. Esikoha said Jana Smidt ja Geelia Mägi laulu eest “Kättemaks” (õp. M. Vatko) ja teise koha Anni Mikko ja Sirli Kallas laulu eest “Hüvasti, talv”.
Ansambleid osales 1. – 2. klassi osas samuti kaks ja esikoha saavutasid õp. Maire Vatko õpilased lauluga “Lauluperekond”. Teise koha said õp. Kiira Aava õpilased, lauldes laulu “Jonni onu”.
3. – 4. klasside ansamblite osas jaotati kohad järgmiselt: esikoht läks “Vaivere vintidele”, kes laulsid laulu “Veel kord” (õp. K. Kütt). Teine koht läks Vaivere segaansamblile laulu eest “Meremees” (õp. K. Kütt) ja kolmanda koha said Kaarma poisid laulu eest “Laev tõstis purjed üles” (õp. K. Aav).
5. – 9. klasside solistide osas võitis ülekaalukalt Kristjan Turba, lauldes laulu “Üks puri on sinisel lahel”. Teine koht läks Mari Pihelile, kes laulis laulu “Valentinipäev” ja kolmanda koha sai Tarvo – Tõnu Lõuk laulu eest “Väikene rahvas” (õp. K. Aav).
Duettidest said esikoha Liis Kaal ja Geili Tuuling – nad laulsid laulu “Kodu”, teise koha said Karmen Tiits ja Annela Toom, lauldes laulu “Naerata” (õp. K. Aav).
Põhikooli osas osales üks ansambel ja see oli tütarlaste ansambel, kes laulis laulu “Taat, ära maga”. See laul oli sedavõrd tore, et pani publiku kaasa elama ja ühtlasi sobis ka hästi konkursi lõpulauluks.
Laulukonkurss “Kaarma ööbik” korraldati sellel aastal kolmandat korda ja kuna zhürii liikmetest S. Keerd ja H. Nelis on hinnanud lapsi ka eelmistel aastatel, siis arvasid nad, et konkurss läheb iga aastaga paremaks. Tase on läinud paremaks, kuigi arenguruumi veel on. Eks vist peabki olema. On, kuhupoole püüelda.
Tore oli see, et paljud õpetajad ja õpilased olid laululinde kuulamas ning ohverdati sellepärast ainetundegi. Aitäh neile.
Tänada tahaks ka Kaarma valla abivallavanemat A. Aavikut, kes aitas kaasa auhindade muretsemisel. Tore on, kui laste pealt ei hoita kokku – nemad on ju meie tulevik.
KRISTA KÜTT

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised