-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Kallemäe sõbrustab Nurmesjärve erikooliga

Nurmesesse sõitsid Kallemäe kooli õpetaja Liivia Rifk ja majandusjuhataja Anu Kallasmaa, külaskäigu eesmärk oli sõprussidemete loomine Kallemäe ja Nurmesjärve kooli vahel. Meie võõrustajaks ja suureks abiliseks sõprussidemete loomisel oli Sirkka – Liisa Pääkkönen.
Nurmesjärve erikoolis õpib 38 õpiraskustega ja 6 liitpuudega õpilast. Tundus, et õpilased on seal palju rahulikumad, samas ei vaevanud neid ruumikitsikus.
Kohtusime veel Nurmese põhikooli direktoriga, tutvusime Lieksa õppimiskeskusega, osalesime soomlaste eesti keele kursusel, kus andsime ülevaate Eesti ja Saaremaa ajaloost. Palju lisaküsimusi esitati Nõukogude Eesti ajaloo ja meie lähismineviku kohta.
Varem oleme saanud Nurmesest koolile ka materiaalset abi (riided, madratsid, koolipingid, toolid, arvutid, nõudepesumasinad jne) ning edaspidi loodame alustada kahe kooli vahelisi uusi ühisprojekte.
Maikuus ootame soomlasi vastukülaskäigule, et neid võõrustada, tutvustada neile Kallemäe kooli ning viia nad külla Tornimäe põhikooli ja Kuressaare ametikooli.
ANU KALLASMAA

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised