-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Kalatöötlemisfirma Nas-Fil vaevarikas likvideerimisprotsess

Täna neli aastat tagasi kandis Hüvitusfond vastavalt laenulepingule Nas – Fili arveldusarvetele üle ligi seitse miljonit krooni, millele aasta pärast lisandus veel miljon, laenuintressiks lepiti tookord 13 protsenti. Laenu oli siis vaja varem võetud kehvemate tingimustega laenude refinantseerimiseks.
Samal ajavahemikul ostis Nas – Fili ligi aastaks Läänemaa firma Uuemõisa Invest, kes müüs selle edasi pankrotiga lõpetanud AS Läätsale. Nas – Fili praegused omanikud Hiiu Kalurist räägivad täna taas nelja aasta eest võetud laenu refinantseerimisest, kuigi eelmisel nädalal otsustasid aktsionärid Nas – Fili likvideerida.
Likvideerijaks määrati Marko Mürk, kes ei saa enne oma tööd sellel kohal alustada, kui ta on kantud äriregistris ettevõtte B – kaardile.
Nas – Fili kohtuvaidlustes Hüvitusfondi vastu esindava Aare Raigi advokaadibüroo advokaadi Kaimo Räppo arvates peaks see toimuma nädala – poolteise jooksul ja sellest hetkest on ettevõtte juhataja tagasi kutsutud.
Nas – Fili senise nõukogu liige Urmas Reimann avaldas arvamust, et töötajad peaksid pärast Hüvitusfondi ja maksuametit kolmandana oma seni saamata raha kätte saama.
“Jutt on konkreetsem siis, kui likvideerijal tekivad õigused ja ta saab vastu võtta vara ostu sooviavaldusi,” sõnas ta.
Reimann loodab, et Nas – Fili likvideerimine lõpeb kõikide nõuete rahuldamisega. “Kui seda ei saavutata, on tegemist pankrotiga,” arvas ta.
Kaimo Räppo hinnangul hakkas Hüvitusfond laenu enneaegselt tagasi nõudma, ebaselge on tema arvates ka laenu tagatis ja hoonete pant.
Esimesel kohtuistungil Saare maakohtus selle aasta 31. jaanuaril soovis kostja esindaja täiendavaid tõendeid esitada ja kohtunik Reena Undrest andis selleks võimaluse.
Teine istung 19. veebruaril jäi Hüvitusfondi esindaja haigestumise tõttu ära, nüüd on istungi ajaks planeeritud 15. märts.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised