-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Kaitsepolitsei avastas Roomassaares 20 miljoni väärtuses salakütu

Kaitsepolitseile reedel saabunud teabe kohaselt saabus päev varem Roomassaare sadamasse Antverpenist tanker Coastal Water, millest tangiti ebaseaduslikku autokütust. Reede pärastlõunal, mil kütuse pumpamine ei olnud veel lõpule jõudnud, viisid kapo ja toll sadamas läbi ühisoperatsiooni, mille käigus selgus, et mahalaaditav kütusekogus ületab deklareeritut kolmekordselt.
Kuigi kütuse omanik oli deklareerinud tankeris olnud bensiini 95 koguseks 794 tonni, pumbati seda alates neljapäevast järgneva ööpäeva vältel tegelikult välja 2566 tonni.
“Meie sadamast jookseb otse umbes kilomeetri kaugusel olevatesse Saare Kütuse mahutitesse kaks kütusetoru, millel ei ole lugejat, mis annaks ettekujutuse läbivoolava kütuse kogusest,” lausus Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht.
Kaitsepolitsei hinnangul oleks kütuse omanik teeninud kütuse müügilt ligi 20 miljonit krooni.
Ööl vastu laupäeva arestis kaitsepolitsei laadungi ning pitseeris Saare Kütuse mahutid, kuhu kütus oli ümber pumbatud. Samal öösel kuulati tunnistajatena üle kütuselaeva meeskonnaliikmed, hommikul anti tankerile luba sadamast lahkuda.
“Oleme mahutid välja rentinud ja seetõttu ei ole meil salakütusega mingit pistmist,” ütles Saare Kütuse juhataja Margus Hiet. Ta ei soovinud öelda mahuteid välja rentinud firma nime.
“Ma ei sooviks seda kommenteerida,” sõnas Hiet. Tema sõnul vastutab salakütuse Saaremaale jõudmise eest tolliamet, kes pidanuks selle välistama.
Juhtumit uuriv Edela tolliinspektuuri töötaja Marek Helm lausus, et kuna uurimist ohjab kaitsepolitsei, ei soovi ta salakütuse Saaremaale toomist kommenteerida.
Kuressaare tolliinspektuuri juhataja Mart Kiisa ei välistanud, et juhtum võib kohalikele tolliametnikele kaasa tuua ametkondliku juurdluse. “Võimalik, sest mahalaadimisluba oli meie poolt antud,” märkis ta.
Eesti Päevalehe andmeil sooviti kütust viia peaasjalikult mandrile, kütuse deklareeris sadamas kütuseäriga tegelev Rakvere firma Telfer Grupp. Anonüümseks jääda soovinud Saaremaa kütuseärimehe sõnul on Roomassaares tabatud kogus Saaremaa tarbeks liiga suur.Tanker Coastal Water on viimasel aastal Roomassaare sadamat külastanud mitmel korral, kuid siis pole toodavaks kaubaks deklareeritud kütust.
Kaitsepolitsei komissar Hannes Kont sõnas, kaitsepolitsei algatas juhtumi uurimiseks kriminaalasja kriminaalkoodeksi salakaubavedamist puudutava paragrahvi alusel.
Kont lisas, et riigiprokuratuur andis juhtumi lahendamise kaitsepolitseile seetõttu, et tagada uurimise igakülgne objektiivsus.
Süüdimõistmise korral võib süüdlasi grupiviisilise salakaubaveo eest oodata kuni 8 – aastane vanglakaristus.
OLIVER RAND
Eesti Päevaleht
Mehis Tulk
Andres Sepp

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised