-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Taanlased avavad mais Riia – Saaremaa laevaliini

Lätis registreeritud firma Saaremaa JetLine kuulub Taani laevafirmale FoilLine, mis rendib avatavale liinile kiirlaeva Saaremaa Express. 40 – meetrine katamaraan võtab peale 250 reisijat ja sõidab Riiast Saaremaale kahe ja poole tunniga.
“Usume, et see on hea suvine marsruut,” ütles Meie Maale laeva kapten Soren Farup.
“Kuna tegemist on kiirlaevaga, saame pakkuda ühepäevaseid huvireise nii Riiga kui Saaremaale, aga teenindada ka turiste, kes tahavad jääda näiteks ööseks Riiga, järgmisel päeval ringi käia ja siis Saaremaale naasta,” rääkis ta.
15. mail avataval liinil loodavad taanlased suvekuudel teenindada kuni 40 000 reisjat. Esialgu teeb katamaraan päevas ühe reisi, nõuduse suurenedes aga kaks edasi – tagasi otsa. Liin on avatud kuni 31. augustini, kui ilmastik lubab ja nõudust jätkub, siis kauemgi.
Väljakutse kohalikule turismiärile
Soren Farupi sõnutsi käivad läbirääkimised Saaremaa firmadega kohapeal ringreiside korraldamiseks. Kolmapäeval Saaremaad külastanud FoilLine’i omanikud ei ole endale veel kohapealset esindajat leidnud, kuid kontoriruumid Kuressaares on nad juba rentinud.
Kuressaare turismiinfopunkti juhataja Karmen Paju tõdes, et projekt on esmajärjekorras suunatud Läti ja Saksa turistidele. Samas otsivad tema sõnul paljud Saaremaale tulnud turistid edasist väljundit – pääsu Gotlandile, Soome või Riiga.
Paju märkis, et uus liin on Saaremaa turismiärile uus väljakutse: “Meie teenindus tuleb nüüd proovile panna, see eeldab head koostööd erinevate firmade vahel.”
Saaremaa lätlaste sihikul
Riias veebruari keskel toimunud rahvusvahelisel turismimessi Balt – tour 2001 külastajate suurimat tähelepanu pälvisid Saaremaa, Hiiumaa, väikesaared, Tallinn ja Lõuna – Eesti ning Eestis aktiivse puhkuse veetmise võimalused.
Eesti Turismiagentuuri projektijuht Kaira Kivi on öelnud, et Saaremaa Lätis reklaami ei vajagi.
“Lätlaste sõbralik nali saarlaste aadressil oli, et iga lätlane on juba vähemalt korra Saaremaal käinud,” ütles Kivi.
Läti statistikaameti andmetel moodustavad Läti elanike reisid Eestisse 15 protsenti nende kõikidest välisreisidest. Eesti on Leedu järel (kuhu lätlased teevad aastas ligi 1 miljon reisi) välisreiside populaarsuselt teisel kohal.
Saare maavalitsuse andmeil majutati möödunud aastal Saare maakonnas 42 000 turisti, kellest lätlased moodustasid ligi 9 protsenti. Sellega on lätlased välismaa turistide arvestuses teisel kohal pärast soomlasi.
MEHIS TULK
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised