-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Raegaleriis esinevad noored disainerid Ungarist

Galerii perenaise Lii Pihla sõnul tõotab väljapanek pakkuda põnevaid elamusi: vaadata saab noorte disainerite kujundatud kingi, kotte, vöösid, riietusesemeid, nõusid, ehteid, prille, liiklusmärke, kodutekstiili jne jne.
Tegemist on valikuga viimastel aastatel Laszl&oacute, Moholy – Nagy disaineristipendiumi pälvinud kunstnike töödest. Eestis eksponeeritakse Ungari noorte tootekujundajate töid ainult Kuressaare Raegaleriis.
Ungari avangardistliku ja eksperimendijulge kunstniku Laszl&oacute, Moholy – Nagy (1895 – 1946) nime kandvat disainistipendiumi on alates 1989. aastast antud kord aastas kuni kümnele alla 35 – aastasele kõrgharidusega tarbe – ja tootekunstnikule, kes on end tegevkunstnikena juba tõestanud.
Stipendiumi eesmärgiks on õhutada noori disainereid värskendama ungarlaste rõivastuskultuuri, tööstustoodangu kujundust, samuti kasutama metalli – ja tekstiilijäätmeid. Paljud stipendiaadid on otsinud võimalusi kodumaiste materjalide ja traditsiooniliste käsitöötehnikate kaasaegseks kasutamiseks.
Noorte tootekujundajate näitus on üks osa Ungari Instituudi korraldatud Ungari – teemalisest üritustesarjast Eestis.
Saaremaale toovad Ungari hõngu veel 16. märtsil Kuressaare linnuses avatavad näitused “Ungarlased 1100 aastat tagasi” ja “Ungari ajalugu vappidel” ning samal päeval linnuse kapiitlisaalis korraldatav kontsert ungari rahvamuusikast.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised