-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Omanik likvideerib Nas – Fili

“See on ainuvõimalik otsus, sest olukorras, kus ettevõtte varad ja pangaarve on arestitud, ei saa me majandustegevust jätkata,” põhjendas ASi Nas – Fil nõukogu liige Urmas Reimann.
Töötajatega kavatsetakse töölepingud lõpetada, ettevõtte varad maha müüa ja saadud rahast maksta kinni võlad.
“Võimalus, et ettevõtte likvideerimisel töötajad oma saamata jäänud palga kätte saavad, on nullilähedane,” ütles Saaremaa ametiühinguliider Arvo Soonik. Töötajate jaoks oleks tema sõnul õigem algatada pankrotimenetlus, sest pankroti korral saavad töötajad vähemalt riigilt hüvitust kolme kuu keskmise palga ulatuses, kui ettevõtte varade müügist töötajatele võla maksmiseks ei jätku.
Saare maakohtu täitevosakonna kohtutäitur Taivo Lomp ütles, et arestitud pangaarvel ei olegi raha töötajatele väljamaksete tegemiseks.
AS Nas – Fil on jätnud 277 000 krooni ulatuses maksmata ka riigimakseid. Saare maksuameti juhi Olev Martinsoni sõnul on pankroti algatamine vältimatu, kui ettevõtte likvideerimisel ei jätku varade müügist kõigi võlausaldajate nõuete rahuldamiseks. “Ka pankrot võib muidugi raugeda,” möönis Martinson.
Maakohtu täitevosakond arestis Nas – Fili varad ja pangaarve Hüvitusfondi nõudel eelmise aasta 10. novembril. Ettevõte on Hüvitusfondile võlgu 5,4 miljonit krooni. Hüvitusfondi esimehe Aare Tammemäe andmeil on Nas – Fili varade ostmise vastu huvi tuntud, huvitundjate seas on ka AS Hiiu Kalur.
88% ASi Nas – Fil aktsiatest kuulub ASile Läätsa Kalatööstus, mille aktsiad omakorda kuuluvad 100% Hiiu Kalurile. Hiiu Kaluri suuromanik on perekond Kõuhkna. Omaaegse Eesti NSV Agrotööstuskoondise juhi Tiit Kõuhkna juhtimisel läks pankrotti Tallinna Piimatööstus.
MERIKE PITK
Maaleht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised