-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Läätsa kalatööstust ähvardab taas pankrot

Kohtunik Külli Mölder määras kolmapäeval ajutiseks pankrotihalduriks Toomas Kuuse.
Kalatööstuse pankroti väljakuulutamist arutab kohus 29. märtsil, selleks ajaks peab Toomas Kuusk välja selgitama, kas võlausaldaja nõue on põhjendatud ja kas tööstus on maksejõuline või mitte.
“Seal on küll palju materjale, kuid menetlus võib ka raugeda, kui pooled jõuavad kokkuleppele,” selgitas kohtunik Külli Mölder.
AS Toplexi juhataja Kalle Koov ütles, et tegi juba jaanuaris kirjaliku pankrotihoiatuse Hiiu Kaluri kontserni kuuluvale Läätsa kalatööstusele, kuid sellele pole reageeritud.
“Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna täna koguni pahandas meie peale, et oleme liialt mõtlematult ja agressiivselt nendega käitunud,” ütles Koov eile Meie Maale.
Koov ütles, et 2000. aasta teisel poolel, kui Hiiu Kalurit hakkas juhtima Toomas Kõuhkna, likvideeris ta algul võlgnevusi oluliselt, kuid asi läks hulluks siis, kui Heiko Viks Läätsalt ära läks.
“Viimased nädalad oli nende poolt täielik vaikus, keegi ei helistanud, ei vastanud meie helistamistele, rääkimata raha ülekandmisest, mispeale lõpetasime Läätsale tooside andmise,” põhjendas plekktooside valmistajafirma juht.
“Kahjuks jäävad äris ikka rolli mängima ka isikutevahelised suhted ja Kõuhknate puhul on need eriti kehvad, ausalt öeldes ei pea nad saarlasi mitte kellekski,” on Koov nördinud.
“Võtsime küll vastu otsuse, et omavahelisi suhteid ei kommenteeri, kuid kui nad hakkasid toose tarnima teiselt, Tallinnas asuvalt firmalt ja vältisid meiega kontakte, viskas meil ka üle. See on nende vaba otsus, sest me ei saa neile ka lõputult armsad olla,” selgitas Koov.
AS Nas – Fillikvideerimisele
Hiiu Kaluril on nüüd korraga mitu probleemi lahendada, sest esmaspäeval võttis firma vastu otsuse Nas – Fili likvideerimisprotsessi alustamiseks. Et raha mujale panustada, nagu selgitas Meie Maale kontserni juhataja Toomas Kõuhkna.
“Kui Saaremaa seda soovib, siis klaarime Toplexiga asja ära, millal täpselt, seda ei tea. Kui leiame head lahendused, on lähiajal kõik klaar, kui halb lahendus, läheb ilmselt 29. märtsini välja, kuid Läätsa töötajaid see probleem ei puuduta,” rääkis eile Toomas Kõuhkna, kes täna tuleb Saaremaale asju klaarima.
Läätsal juba ühe pankrotiprotsessi läbi viinud Toomas Kuusk võrdles oma tööd hagimenetlusega kohtus, kus kaks poolt omavahel vaidlevad.
“Veel pole mingiks paanikaks põhjust, sest osapoolte vahel mingid läbirääkimised juba käivad ja välistatud pole ka võimalus, et näiteks homme menetlus lõpetatakse,” lausus Kuusk.
“Senikaua ei saa Läätsa tööstus aga ilma minu nõusolekuta pangaarvelt väljamakseid, samuti toodangu väljavedu teha.”
Läätsa kalatööstuse tootmisjuht Aivar Aru teavitas eile mõlema vahetuse töötajaid tekkinud olukorrast.
“Töötajate õigused ja kohustused on ära toodud töölepingutes ja neid rikutud pole, niikaua, kui võimalik, töötame edasi,” selgitas Aru.
Läätsa kalatööstuses on töötajaid hetkel veidi üle kolmesaja. Palgapäev on firmas kuu keskel, jaanuari palga said töötajad kätte 16. veebruaril. Tootmisjuhi andmetel ametiühingu tugirühma tööstuses ametlikult registreeritud pole.
Toplexis töö Kalle Koovi sõnul tasapisi ikka käib, toose toodetakse lattu.
“Meie huvi on Läätsaga koostööd jätkata, oleme ikka olnud põhimõttel, et meie pärast see kalatehas ei seisaks,” ütles Koov.
Toplexi juht keeldus kommenteerimast äripartnerilt võla katteks kalakonservide võtmist. Teatavasti oli Toplex seda sunnitud tegema ASi Läätsa pankroti ajal.Läätsa kalatööstuse juhataja Üllar Pöialiga ei õnnestunud Meie Maal eile ühendust saada.
Täna peab AS Hiiu Kaluri nõukogu oma istungit Hiiumaal.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised