-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Laevaliikluse alustamine Soomega nõuab EL-i abi

Projekti üks Eesti – poolseid koordinaatoreid, Eesti Laevaomanike Liidu juhatuse liige Rein Merisalu ütles Meie Maale, et ühenduse käimapanemiseks vajalik investeering ulatub kuue miljoni kroonini. Kolm miljonit paigutavad projekti ärimehed ise, ülejäänud summa kavatsetakse taotleda Euroopa Liidu abiprogrammist.
“Meil on olemas eel – lepingud Ukrainast ühe või kahe 295 reisijat peale võtva laeva ostmiseks. Peame hakkama nüüd uurima, kuidas need siia transpordime,” lausus Rein Merisalu. Tema sõnul on laevade süvis vaid 1,5 – 1,8 meetrit ja seetõttu on neile sobilikud peaaegu kõik sadamad.
Näiteks Soomest Hankost Hiiumaale 17 – sõlmelise kiirusega sõitmiseks kulub alusel ligi viis tundi. “Seltskond tuleb Soomest peale, viiakse Eestisse, pannakse maha, inimestel on bussid vastas, nad sõidavad ringi ja sõidavad siis tagasi,” kirjeldas Merisalu.
Aastaid tagasi tegeles Rootsi ja Saaremaa vahel tsarterlaevandusega Rootsi alus Baltic Star, mis ei saanud aga oma suure süvise tõttu Veere sadamasse sisse sõita ning reisijad toodi maale transferlaevaga.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised