-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Raamatukogulased said euroinfokoolitust

Eurointegratsioonibüroos ja Euroopa Liidu Infosekretariaadis kohtusid raamatukogutöötajad Euroopa Liidu Infosekretariaadi juhataja Mare Haabiga, kes andis ülevaate Euroopa Liidu alasest teavitustegevusest Eestis, ning Soome välisministeeriumi EL – teavitusprojektide kohaliku koordinaatori Kristjan Kasikoviga.
Euroopa Liidu Infokeskuses kuulati Euroopa Liidu Infokeskuse juhataja Anu Nestori ja infotöötajate Liina Grossi ning Ave Punga antud ülevaadet EL infokeskuste tööst Eestis, euroliidu – alastest dokumentidest ja ametlikest paberkandjal väljaannetest ning info saamise võimalustest interneti teel. Täna külastavad Saaremaa raamatukogutöötajad Euroopa Komisjoni Delegatsiooni esindust Tallinnas.
Saaremaa raamatukogutöötajate EL – alase jätkukoolituse korraldamiseks sai Euromaja raha Soome välisministeeriumilt Euroopa Liidu Infosekretariaadi kaudu.
Euromaja on Saaremaa raamatukogude esindajaid EL erinevates valdkondades koolitanud kaks aastat ja enamikus maakonna raamatukogudest on tänaseks avatud euroinfonurk.
Kahepäevane õppereis Tallinna oli jätkukoolitus, mille eesmärk oli Saaremaa raamatukogutöötajad kui kõige otsesemad euroinfo jagajad kokku viia Tallinnas töötavate oma ala professionaalidega, osutas Euromaja juhataja Kaie Rõõm – Laanet.
Samal ajal on raamatukogutöötajate teabekoolitusega ja koostöös Pensionäride Ühendusega käimas pensionäride EL – alane teavitusprojekt, mis on samuti rahastatud Soome välisministeeriumi kaudu. 1. märtsil räägitakse eakatele EL sotsiaalpoliitikast.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised