-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Koolipiimataotluste esitamise aeg lõpeb

Koolid ja kohalikud omavalitsused, kes soovivad käesoleva õppeaasta neljandal veerandil osa saada üle – eestilise koolipiimaprogrammi toetusrahast ning soodustada sellega esimese ja teise klassi koolilaste tervislikku toitumist, peavad esitama koolipiimatoetuse taotlused põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile hiljemalt 5. märtsiks.
Põllumajandusministri abi Külli Aas ütles, et taotluses tuleb märkida, milliseks õppeveerandiks koolipiimatoetust taotletakse, samuti õpilaste arv, ei ole vaja ära näidata toetussummade eest ostetavate piimatoodete nimetusi ja koguseid.
Koolipiimatoetus on kohaliku omavalitsuse üksusele antav rahaline abi, millega osaliselt kaetakse õpilastele ostetava ja pakutava piima või piimatoote maksumus.
Ostetavate piimatoodete puhul tuleb rangelt jälgida seatud kvaliteedinõudeid ja muid toetuse saamiseks seatud tingimusi.
Raha koolipiimaprogrammi finantseerimiseks tuleb riigieelarvest. Käesoleva aasta riigieelarves on koolipiimatoetuseks ette nähtud 10,1 miljonit krooni.
Koolipiimaprogrammi raames said koolid esimest korda koolipiimatoetust alates selle aasta jaanuarist. Toetussumma ühele lapsele on 1.50 krooni ühe koolipäeva kohta.
Käesoleva õppeaasta kolmandaks veerandiks laekus koolipiimatoetuse taotlusi 241 linna- ja vallavalitsuselt 31 319 õpilase kohta kogusummas 2,34 miljonit krooni, kõik laekunud taotlused rahuldati.
BNS/MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised