-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Saari võib uimastitest päästa kontroll ja teadlikkus

Saare maavalitsuse sotsiaal – ja tervishoiuosakonna statistiku Imbi Jäe sõnul tekkis mõte projekti loomiseks lähtuvalt Saare – ja Hiiumaa eraldatusest ja seetõttu avanevatest võimalustest uimastite sissevedu nii sadamas kui lennuväljal edukamalt kontrollida kui teistes maakondades.
Kuna narkomaania on saartel veel suhteliselt vähe levinud, on just õige aeg sellele tõhusam piir panna. Ühtlasi tuleb muuta elanikkond teadlikumaks kõigist ohtudest, mida üks meelelahutus võib endaga kaasa tuua.
Projekt näeb ette koostöö tihendamist politseiga, sealhulgas narkokoerte intensiivsemat kasutamist. Lennujaamas ja sadamas toimuv pisteline kontroll peaks seega tulevikus sagenema. Hiidlastel on juba omad narkokoeradki kasvamas.
Õpilastel puudub võimalus oma probleemidest avameelselt rääkida. Vanemate ega õpetajatega pahatihti ei julgeta suhelda. Sellepärast tekkis mõte panna koolides alates aprillikuust üles murepostkastid, kuhu saab igaüks oma probleemidest ja mõtetest anonüümselt kirjutada. Mais korjatakse kirjad kokku ja suve jooksul töötlevad psühholoogid need läbi ning esitavad kokkuvõtted lapsevanemate koolitusseminaril ja meedias.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised