-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Linna puhastusseadmete vastuvõtmine lükkus neli kuud edasi

Puhastusseadmetel töid teostava AS Keskkonnaehitus projektijuht Marek Mõts ütles Meie Maale, et ehituse vastuvõtmise tähtaeg on jaanuari kolmandalt nädalalt edasi lükatud 18. maile. Möödunud aasta juunikuust alates kuni oktoobrini arved seisid ja tööd jätkusid töövõtja raha eest, rääkis Mõts, kelle sõnul tõid finantseerimisraskused kaasa töötempo aeglustumise.
Projektijuht kinnitas, et kolme Eesti linna puhastusseadmete peale kokku ulatus rahaline puudujääk vahepeal 15 miljoni kroonini. Arvete õigeaegseks tasumiseks kasutas ehitusfirma faktooringut, millest tulenev lisakulu ulatub 300 000 kroonini.Kuressaare veepuhastusjaama seadmete uuendamine toimub nn kolme linna veepuhastusprojekti raames, kus lisaks Kuressaarele osalevad ka Pärnu ja Valga. Euroopa Liidu rahastatava projekti maksumus on kokku 60 miljonit krooni, millest Kuressaare saab 20 miljonit.
Mõts ütles, et rahastamisraskuste tõttu lükkus objekti valmimistähtaeg kõige rohkem edasi Valgas, kus jaanuari asemel võetakse objekt vastu juuni lõpus.
“Kuna maksmine nii kaua venis, siis lepingutingimuste järgi oli meil õigus leping lõpetada. Aga tõsise teemana see kõne all ei olnud, sest see tähendanuks parajat skandaali.”
Kolme linna puhastusseadme projektiga tegelenud rahandusministeeriumi PHARE lepingute sõlmimise ja finantseerimise üksuse endine hankespetsialist Kersti Karileet ütles, et viivitus puhastusseadmete rahastamisel tekkis finantslepingu muudatuse ja Euroopa Komisjoni struktuurimuutuste kokkulangemise tõttu.
Üks põhjusi oli Karileedi sõnul ka puhastusseadmete projekti puudulik ettevalmistus, mille tõttu kulus Valga objektil üleliia palju raha ettearvamatute kulude katteks. Kuna PHARE raha nende kulude katmiseks ei jätkunud, küsis ehitaja täiendavalt raha juurde keskkonnaministeeriumilt kui töö tellijalt.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised