-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Jää – Jämmil selgitati paremaid muusikuid

Kohalikud tantsubändid said Eesti riigi sünnipäeva eelõhtul kokku Kuressaare kultuurikeskuses. Iga ansambel pidi ette kandma 10 – 15-minutilise kava ning et tegemist oli vabariigi aastapäeva märkiva üritusega, soovitasid korraldajad igal ansamblil kavasse võtta ka vähemalt ühe eestikeelse loo.
Traditsioonilist bändide paremusjärjestust tänavusel Jää – Jämmil ei koostatud, kuna ansamblid muutuvad aasta – aastalt üha erinevamaks ja omavahel võrreldamatumaks. Küll aga andis zhürii, kuhu teiste hulgas kuulusid tänavuse Eurolaulu konkursi Eesti lõppvooru pääsenud Kersti Kuusk ja Imre Sooäär ning staazhikad tantsupedagoogid Hilja ja Kaarel Kitt, välja hulga eriauhindu.
Kõige paremaks instrumentalistiks tunnistati Erko Niit Kuressaare gümnaasiumi noortebändist Lithium, kõige paremaks vokalistiks Marju Saar ansamblist Viis.
Eestimeelseima repertuaariga tuli seekord välja Kihelkonna ansambel Loodetuul, neile anti ka kõige osavama tantsuletooja preemia.
Kõige parem seltskonnameelitaja oli loosi tahtel esimesena üles astunud teine KG ansambel J – Day, parimaks Saaremaa line – dance bändiks sai Õllega Pooleks. Kõige puhtama mitmehäälse vokaali oskas ette kanda ansambel Vares Unplugged, sama bänd sai preemia ka kõige huvitavama instrumentaariumi eest.
Kõige paremini läks Saaremaa ühisgümnaasiumi veel nimeta noorteansamblil – neile andis zhürii lisaks suurima üllataja auhinnale ka kõige vingema imagoga ansambli tiitli.
Hindajate arvates muutiski tänavuse Jää – Jämmi eripäraseks see, et seitsmest esinema tulnud ansamblist kolm olid koolibändid. zhürii tööd juhtinud muusiku Kersti Kuuse sõnul annab kooliansamblite värske ja tugev esinemine tunnistust sellest, et Saaremaa praegustel ansamblitel on tulevikus loota arvestatavat järelkasvu.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised