-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Tööturuameti peadirektor kardab lihtsa töö lõppemist

“Inimestes peab olema valmisoleks ameti ümberõppimiseks, meie saame juurde aidata ainult sellisel juhul. Vägisi ei pane kedagi õppima,” ütles Mati Ilisson Meie Maale.
“Mul oli maavanem käest meeldiv kuulda, et Saaremaa tööhõiveameti direktorit Kaie Leppa omavalitsusjuhid tunnustavad. Mitte igas maakonnas pole see nii.”
Vähem kui aasta tööturuametit juhtinud Ilissoni sõnul oli Saaremaa tööhõiveameti eelmise aasta lõpus oma eelarvet kaitstes Eestis üks tublimaid.
Ilisson rääkis, et tööturuametamet plaanib paari kuu jooksul interneti koduleheküljele üles panna kõik vabad töökohad üle Eesti, siis poleks inimestele vaja enam maakonnakeskustesse sõita. Töötu saab talle vajaliku teabe kätte valla sotsiaaltöötaja juurest või raamatukogust ja tööhõiveameti töötajatel jääb rohkem aega “tõsisemate” klientide jaoks.
“Praegu on nagu konveierliinil ja meie töötajad peavad kahjuks ütlema, et üle veerand tunni kliendi jaoks aega pole, sest teised ootavad ukse taga järjekorras,” selgitas Mati Ilisson.
Tööturuameti peadirektori sõnul on Eestis kaks gruppi töötuid: ühed peavad tööd tähtsaks, kuid ei saa tööd teatud põhjustel (elatakse kohas, kus majandus ei arene või muud säärast).
Hullem on aga Ilissoni sõnul see, kui töötegemist lihtsalt ei peeta tähtsaks.
“Meil on erinevatel põhjustel tekkimas üks hulk inimesi, kellele saab traditsiooniks töötus või elustiiliks olla töötu. Kui selles peres, kus tööd ei peeta tähtsaks, on lapsed, siis kandub see edasi põlvest põlve ja sellest on kahju,” rääkis Ilisson.
VELJO KUIVJÕGI

Eelmine artikkelPõhjala esitab rootsi laule
Järgmine artikkelLauluklubi koguneb taas
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised