-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saarte mängudel osaleb rekordarv sportlasi

Mani saare mängude pressiesindaja Daphne Caine’i andmetel on võistlusteks registreeritud 22 saare 2250 sportlast, mis on 400 võrra enam, kui kahe aasta eest Gotlandil. Kõige kaugemalt saadavad oma delegatsioonid mängudele Atlandi ookeani lõunaosas asuvad Falklandi saared ja St. Helena.
Aafrika rannikust 1000 miili kaugusel asuva ja 5600 elanikuga St. Helena sportlased peavad Manile jõudmiseks sõitma seitse päeva laevaga Lõuna – Aafrika Vabariigi linna Cape Towni ja sealt edasi lennukiga Inglismaale. 13 liikmelisse delegatsiooni kuuluvad kergejõustiklased, sulgpallur, laskjad ja vaatamata sellele, et saarel golfiväljakut ei ole ka golfarid.
Lõuna – Ameerika lõunaosas, Argentiina rannikul asuva ja 2500 elanikuga Falklandi saarte delegatsiooni suuruseks on 40 inimest. Esmakordselt pannakse välja jalgpallimeeskond, kes koosneb suures osas Briti armee sõjaväelastest.
Daphne Caine’i sõnul on Saarte mängud leidmas maailmas üha suuremat kõlapinda. Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooniga liitumise vastu on huvi ilmutanud ka Bermuuda saared, kes loodavad esmakordselt võistlustel osaleda 2003. aastal Guernseyl toimuvatel mängudel.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised