-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Põhjala esitab rootsi laule

Kuressaares tegutsev lauluklubi Põhjala on legendaarse rootsi poeedi ja muusiku Carl Michael Bellmani loominguga tõsisemalt tegelenud viimase kahe aasta jooksul. Tänaseks on osa sellest esitamisküpseks saanud. Põhjala klubi juhendaja Tiiu Maripuu sõnul kõlab Bellmani muusika eeloleval kontserdil tavapärasest erinevas seades, esitusel püütakse aga järgida bellmanlikku saadet, kasutades selleks ka primitiivseid pille.
“Ajastu, millesse püütakse koos publikuga sukelduda, oli üks edevamaid inimkonna ajaloos. Ka Põhjala püüab seda ilmestada tagasihoidliku rõivastusalase maskeraadiga,” ütles Maripuu, kelle sõnul on kontserdi sõnalise osa esitus Saaremaa Rahvateatri näitleja Hiljar Koppeli kanda.
Carl Michael Bellmann oli maailmakirjanduse originaalsemaid poeete, elurõõmu laulik, nüansirikas, alati üllatav. Oma eluajal tunti teda kui võrratut improvisaatorit.
Kõikjal, kus pühitseti tõelist rõõmu ja teesklematut lõbusust, oli ta asendamatu. 20 aastat oli Bellmann Rootsi Kuninga Gustav III suur soosik, mis aga ei takistanud tal samal ajal olemast armastatud ka alamate rahvakihtide seas.
Laulude tekstid on Bellmanil suures osas valminud kõrtsides, kus ta piipu popsides jälgis ümberringi toimuvat sagimist, et seda hiljem laulude sisse seada. Muusika laenas ta tihti prantsuse sama ajastu popmuusikast (vodevill,

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised