-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

SLK käsitleb läbiotsimist surveavaldusena

Laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk kinnitas BNS – ile, et raamatupidamisdokumentide võetus ettevõttes on üllatav, kuna ära viidud dokumendid on olnud pidevalt ministeeriumile ja tariifikomisjonile kättesaadavad.
Siiamaani ei ole suutnud SLK ning teede – ja sideministeerium kokku leppida tänavuse aasta parvlaevaliikluse dotatsiooni summas.
“Meie näeme kriminaalasja algatamises ja dokumentide võetuses pigem survet SLK – le selle aasta riigitoetuse määramise arutelu ajal,” ütles Rihvk.
Teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni väitel esitas avalduse kriminaalasja algatamiseks kapole ettevõtja ja parvlaevaühenduse tariifikomisjoni liige, SLK omaniku Leedo kunagine äripartner, praegu toiduainetekontserni Ösel omanikeringi kuuluv Toivo Alt.
Kriminaalasi algatati raamatupidamisandmete moonutamise, varjamise ja hävitamise paragrahvi alusel.
Eelmise aasta lõpul kontrollis teede – ja sideministeeriumi tellimusel Saaremaa Laevakompanii raamatupidamist audiitorfirma, et tuvastada, kas ettevõte on parvlaevaliikluse dotatsiooni kasutanud õiguspäraselt. Audiitorfirma kinnitusel rikkumisi ei tuvastatud, samas leiti, et laevafirma rahastab teisi omanikuga seotud ettevõtteid.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised