-1.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Maavalitsus: RIP-i raha läks valesse kohta

Maavalitsuse haridus – ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters tõdes, et ehituslikust küljest ei ole ühtegi seadust rikutud, kuna võimla on kooliga üks objekt.
“Kooli peale on aga vallale ehitusluba välja antud,” sõnas ta.
Küll aga juhib maavalitsus tähelepanu sellele, et vald taotles RIP – ist raha koolimaja remondi lõpetamiseks. Taotluse järgi pidi vald rekonstrueerima hoone vana osa ja ehitama osaliselt välja ventilatsioonisüsteemi.
“Selleks me raha ka andsime. Aga osa rahast kasutas vald mittesihipäraselt ja tegi juurdeehituse vundamendi. See on vastuolu, millele me tähelepanu juhime ja ka vallale edastame,” rääkis Peeters. Sellega tema sõnul maavalitsuse roll antud juhtumis ka piirdub.
“Volikogu peaks ise andma õigusliku hinnangu, kuidas selline asi sai vallas juhtuda ja kuidas vallavanem sai üksinda otsustada, nii et volikogu ei teadnud,” lisas Peeters.
Mustjala vallavolikogu esimehe Henno Ellermaa sõnul jättis Enno Kolteri juhitud vallavalitsus riigi rahaga finantseeritud põhikooli remondi lõpetamata ning kasutas 122 359 krooni RIP – i raha hoopiski valda plaanitava spordisaali vundamendi rajamiseks.
Lisaks RIP – i rahale kasutati vundamendi valamisele 27 641 krooni valla raha. Vundamendi rajamist alustati, ilma et spordisaali ehituse alustamiseks oleks volikogu vastu võtnud otsuse.
Raivo Peetersi sõnul ei näe maavalitsus praegu mingit võimalust toetada riiklikest vahenditest 6,15 miljoni kroonise maksumusega spordisaali ehitamise jätkamist.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised