-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Soome ja Saare reumaliit korraldasid ühisseminari

“Soomes on reumaliitude tegevus üsna aktiivne: meie reumaliit on 174 – st ühendusest koosnev süsteem, millest Saaremaale kaasa tulid umbes kümne ühenduse esindajad,” rääkis Soome reumaliidu juhatuse esimees Teuvo Komulainen, kelle sõnul on Soome reumaliit käivitanud Soome välisministeeriumiga ühisprojekti, mille eesmärk on arendada reumaliitude tegevust Eestis ja vabatahtlike kaasamist liikumise töösse.
“Otsime oma töös uusi tegevusvorme, meie eesmärgiks on selgitada välja viisid, kuidas aidata Saaremaa reumahaigeid, ja vormid, kuidas see võiks toimuda. Oluline on ka see, et tahame inimesi innustada reumaliikumisega koostööd tegema.”
Soome reumaliidu tegevjuht Lea Salminen ütles, et Saaremaal korraldatud ühisseminar andis soomlastele palju infot selle kohta, millisel tasemel tegutsevad Eesti reumaliidud ning nii mõnegi viite, kuidas edasist koostööd jätkata.
Komulaineni arvamuse kohaselt oleks siinsele reumaliikumisele kõige suurem abi kogemuste vahetamisest.
“Selge on, et me ei saa tuua Eestisse seljakottide kaupa raha, kuid me võime anda midagi rahast väärtuslikumat. Üks variant oleks kutsuda eestlased mõneks päevaks endale külla, näitamaks, kuidas reumaliitude tegevus Soomes käib. Võime jagada infot haiguste kohta ja kogemusi nende ravimise võimalustest, võime anda innustust ja usku, et ka raskete haigustega on võimalik toime tulla.” Soome reumaliidu eestvõttel käib nii Soomes kui Tallinnas praegu spetsiaalne koolitus reumahaigete hooldajatele.
Kuressaare sanatooriumi vanemarst Helvi Koppel tõdes, et saaremaine reumaliikumine elab praegu üle madalseisu. “Meie reumaliidu inimesi vaevab kõige enam ehk see, et taastusravi osa, millega nad on harjunud ning mis nende tervist ja füüsilist olemist parandaks, on nüüdseks jäänud üsna väikeseks. Selle põhjuseks on, nagu ikka, rahapuudus,” tunnistas ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised