-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saaremaa kergejõustiklased jäid medalita

Eelmisel aastal Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustel kaks kuldmedalit võitnud Saaremaa kergejõustiklased jäid seekord medalita. Mullu kaugushüppe võitnud Villu Sepp piirdus seekord eelvõistlusega ja viienda kohaga 60 m tõkkejooksus. Eelmisel aastal 400 m jooksus kiireim olnud Indrek Tustit pidi leppima tänavu neljanda kohaga.
Võistlustules olnud Saaremaa sportlastest lõpetasid kuuenda kohaga 60 m tõkkejooksus Madis Kallas ja kaugushüppes Alar Kalamees.
Naiste kõrgushüppes oli Kaire Paat 1.60 – ga seitsmes, Marita Kukk ja Kaie Kand jagasid 1.55 – ga 13. kohta. Kaie Kand oli kaugushüppes 5.16 – ga 11.
Konkurentsi tihedaimal alal, meeste kaugushüppes, sai Raigo Saar kirja 6.08 ja lõppvõistlusele ei jõudnud.
Indrek Tustit ei ole rahul
400 m jooksus ajaga 50,22 neljas olnud Tartu Ülikooli esindanud Indrek Tustit tunnistas Meie Maale, et samal päeval oli ta tulemuses väga pettunud.
“Kui nägin kõrvalt teises jooksus osalenud Urmet Uusoru ja Arbo Maisa duelli, siis tundus küll, et meistriks tulek oleks olnud täiesti võimalik,” märkis Tustit.
Tustiti hinnangul sai määravaks võistlussüsteem, kus finaali ei olnud ja sportlased olid paigutatud erinevatesse jooksudesse. Nii tuli saarlasel joosta võidu iseendaga, kuna oma jooksus edestas ta teise koha saanut 2,7 sekundiga.
Tustiti konkurendid Uusorg ja Maisa võitlesid aga koos lõpumeetritini. “Põhimõtteliselt tuli mul jooksta üksinda, ilma konkurentsita,” tõdes Tustit, kelle sõnul on joosta kaks ringi üksinda üsna karm. “Samas võib selle jooksu pealt saavutatud ajaga rahul olla,” lisas spordimees, kes just selle võistluse oli seadnud endale talviseks peaeesmärgiks.
Villu Sepp kurdab tervise üle
Äsja antibiootikumi kuuri lõpetanud Villu Sepp kurtis, et tervis ei ole küll veel parimas korras, kuid enesetunne hakkab juba midagi looma.
“Vahepeal kahtlesin oma kaasalöömises, aga soov oli suur, kuigi targem oleks olnud võibolla mitte võistelda,” märkis sportlane, kelle sõnul on tal detsembrist saadik mingi vimm sees.
“Teed trenni ära ja siis on kohe üle 37 kraadi palavikku,” lisas haigusega maadlev Sepp.
Kaugushüppes sai Sepp kirja 6.63 ja lõppvõistlusele ei jõudnud.
“Jooks on täiesti käest ära,” tõdes ta, kuigi kehva vormi pealt ajaga 8,30 saavutatud viiendat kohta 60 m tõkkejooksus peab saarlane rahuldavaks. Kas Villu Sepp Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel kaasa teeb on atleedi sõnul veel lahtine ja otsustamisel.
Madis Kallas kõrgeid sihte ei seadnud
60 m tõkkejooksus ajaga 8,46 kuues olnud ja kaugushüppe lõppvõistlusel kolm nulli saanud Madis Kallas ütles, et erilisi eesmärke ta endale ei seadnud, sest ettevalmistus oli ülikehv.
“Lihtsalt ei ole vormis,” märkis atleet. “Arvestasin sellega, et hästi ei lähe ja nii ka läks.” Kallase kaasalöömine mitmevõistluse meistrivõistlustel on veel küsmärgi all, sest sportlast vaevavad käelihase valud.
Alar Kalamees kuues
Eesti Põllumajandus Akadeemias õppiv Alar Kalamees hüppas kaugust 7.00 ja oli kokkuvõttes kuues. Vaatamata uuele isiklikule siserekordile Kalamees saavutatuga rahul pole.
“Tulemus oleks võinud olla parem,” tunnistas spordimees, kelle sõnul rikkus võistluse vägev nohu. “Jõudu ja kiirust oli, aga särtsust jäi puudu,” lisas Kalamees, kes loodab oma tulemust parandada üliõpilasmeistrivõistlustel.