1.7 C
Kuressaare
Neljapäev, 20. jaanuar 2022

Kleebiskollaazhid ja siidimaalid materjalijääkidest

Küllike Hiiemäe eksponeerib traditsioonilise siidimaali (millel valdavalt kujutatud Tallinna vanalinna vaateid) ja siidirätikute kõrval töid, mis on valminud erinevate paikade sisekujundustest üle jäänud maalitud siidiribasid kokku kombineerides.
“Kollaazhideks raamituna saavad siidiribad, mis muidu enam säilitamisele ei kuuluks, päris uuelaadse väljanägemise,” tõdes kunstnik.
Aare Hiiemäe on lisaks kahele varasemast perioodist pärit tööle vaadata toonud unikaalses kleebiskollaazhitehnikas valminud merepilte ja saarestikuvaateid.
“Olen oma tööde loomiseks ära kasutanud materjalijäägid, mis samuti muidu minema visataks. Tegemist on lõikenoa abil peenikesteks ribadeks lõigatud kleepuva PVC kilega, millega kujundatakse tavaliselt vaateaknaid, autoreklaame, valguskaste jne,” osutas kunstnik ja selgitas:
“Kollaazhide loomiseks tuleb nö mõtlemine pahupidi pöörata, see tähendab kõigepealt kleepida pindmised detailid ja alles siis tausta ehitama hakata, pidevalt tööd teiselt poolt vaadates. See on täpselt vastupidine kui tavalise pildi loomisel.”
Kunstnikepaari sõnul peegeldab Kuressaare linnuses üles seatud väljapanek rohkem nende hobi kui põhitööd.
“Igapäevases töös teeme me sisekujundust ja firmagraafikat, samuti mööblikujundust, nii et need tööd siin on tulnud rohkem meie südamesoojast. Samas aga on selliste unikaalsete töödega võimalik väga edukalt täiendada ka tänapäevast moodullahendustega sisekujundust,” laususid nad.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised