-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Suusamaad on eestlased omaks võtnud

Sellegipoolest usun, et suusatamise populaarsuse poolest kuulub Eesti kohe kindlasti Põhjamaade hulka. Väite tõestuseks räägib ka asjaolu, et eestlastest kaasaelajate koguhulk Soome suusamekas kasvab jõudsalt iga päevaga.
Toetajate lärmi poolest suudab Eesti juba julgelt teiste Põhjamaade fännidega rinda pista. Ei lätlasi ega leedukaid ole mul veel õnnestunud kohata. Rääkimata sellest, et nad oma lärmiga silma paistaksid.
Lisaks eestlaste hulgale, kes omapäi kohale tulnud, on sellised suurettevõtted nagu Saku Õlletehas ja Hansapank võtnud nõuks oma parimaid töötajaid motiveerida sellega, et saadab oma lojaalsemad pojad ja tütred mitmeks päevaks Lahti maailmameistrivõistlusi kaema.
Neljapäeva õhtul jõudsid esimesed bussitäied mõlema ettevõtte äramärkimist leidnud töötajatega kohale. Lähipäevil peaks veelgi lisa tulema. Lisaks neile võtavad nädalavahetusel tee Lahtisse ette tõenäoliselt mitmed teisedki eestimaalased, sest võistlused toimuvad Eestist kõigest 200 kilomeetri kaugusel ehk nii Tallinnale kui ka Kuressaarele tunduvalt lähemal kui näiteks kodune suusakeskus Otepää.
Rahvuslipp kui tulus müügiartikkel
Eestlaste arvukuse kasvamist Lahtis kajastab ilmekalt ka järgmine näide. Mööda võistlusplatse ringi liikuvad ja publikule erinevate riikide miniatuurseid rahvuslippe müüvad noored tüdrukud ja poisid on oma Eesti lippude varu juba praegu peaaegu läbi müünud. Kusjuures Eesti rahvuslippe ei osta ainult eestlased. Ka väga veidraid keeli kõnelevaid inimesi võib näha raja ääres Eesti lippu lehvitamas.
Ametlikult müüakse võistlusplatsil umbkaudu kümne riigi lippe, kuigi osavõtvaid maid on ligikaudu nelikümmend. Lisaks Põhjamaade lippudele paistab müüjate arsenalist silma veel ka Venemaa, Saksamaa, Austria, Ameerika Ühendriikide ja Eesti omi.
Muuhulgas ei ole kohanud selliste riikide lippe nagu &ETH,veits, T&eth,ehhi või Prantsusmaa. Rääkimata siis Läti või Leedu lippudest.
Näib, et korraldajad on leidnud, et Eesti lippude müügist võib piisavalt kasu teenida. Kindlasti mängib sellises otsuses oma osa ka loodetav eestlastest turistide suur hulk. Selle järgi tundub küll, et Põhjamaad kui traditsionaalsed suusariigid on üha rohkem hakanud arvestama eestlastest suusahuvilistega.
REIGO KUIVJÕGI,
Lahti

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised