-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

50×50 pandi linnuses kinni

Ühisnäitusel esinesid kõrvuti nii Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased kui õppejõud. Kõigil neil olid oma tööde loomiseks olnud samaväärsed tingimused, teema oli täiesti vaba, ette oli antud vaid tööde 50×50-sentimeetrine formaat.
“See, meie esimene kunstiline eksperiment, läks korda ja andis juurde uusi ideid. Kui siin oli teema täiesti vaba, siis järgmine kord võiks proovida anda väga täpse teema ja vaadata, mis siis saab,” lausus Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna juhataja Jaak Arro. “See näitaks, kui palju noort inimest üldse pressida ja ahistada annab – aga eluks on see väga vajalik, sest kellele ei meeldiks tegeleda asjadega, mis meeldivad ja hästi õnnestuvad. Väga raske on end sundida tegema midagi teistmoodi.”
Arro arvates andis see ettevõtmine tudengitele ka hea õppetunni: kui nad ei õppinud midagi oma maali tehes, siis õppisid nad kindlasti oma tööd teiste omade kõrval eksponeerituna vaadates.
“Sellist näitust, kus nii palju kunstiakadeemia noori korraga osalenud oleks, pole meie majas varem olnudki,” ütles väljapaneku sulgemistseremoonial Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa, kelle hinnangul käis eksperimentaalnäitust vaatamas mõnisada inimest.
“See väljapanek lõi siin enne üleval olnud Saaremaa kunstiklubi näitusega toreda kontrasti ja võrdlusvõimaluse,” lisas ta ning märkis, et sellist üritust nagu kunstinäituse lõpetamine, peetakse linnuses esimest korda.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised