-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saaremaa võrkpalluritele poolfinaali uks sulgunud

Mängu väga võitluslikuks ja ilusaks hinnanud STÜ VK treeneri Edgar Haaviku sõnul otsustati kohtumise saatus kolmandas geimis. Olles võitnud esimese 25:21 ja kaotanud teise 14:25, juhtisid saarlased kolmandas geimis16:13, kui meeskonna mäng ootamatult lagunes.
“Me ei suutnud paari vastase pallingut korralikult vastu võtta, mille tulemusena ei õnnestunud rünnak ja meeste tegutsemine muutus ebakindlaks,” kurtis Haavik.
Saarlaste ebakindlust kasutanud väljakuperemehed said kuus punkti järjest ja Väätsa / Türi realiseeris oma üleoleku tulemusega 25:20.
“Vastased tabasid meie nõutuse hästi ära,” tõdes Haavik, lisades, et saarlaste ebaedu süstis konkurentidesse indu ja andis psühholoogilise laengu.
Neljandaks geimiks oli STÜ vastupanu murtud ja väljakuperemehed vormistasid geimivõidu numbritega 25:19.
STÜ kapten Riho Kilumets ütles, et kuigi mullu liigas teise koha saanud meeskonna eesmärgiks oli jõuda saavutatust kõrgemale, rahulolematuseks põhjust ei ole.
“Võrreldes eelmise aastaga oli tase palju kõrgem ja võistkonnad tugevamad,” märkis ta.
Veerandfinaalseeria esimeses mängus kaotas STÜ laupäeval võõrsil Väätsa / Türi meeskonnale 0:3.
Pühapäeval Kärlal toimunud korduskohtumises oli parem STÜ 3:1. Poolfinaali ukse taha jäänud STÜ VK jätkab tuleval nädalal mängimist 5. – 8. kohale.