1 C
Kuressaare
Neljapäev, 20. jaanuar 2022

Olukord Saaremaa tööturul halvenes

“Olukord Saare maakonnas on läinud jaanuari jooksul halvemaks nagu kogu vabariigiski,” tõdes tööhõiveameti direktor Kaie Lepp.
Aastavahetuse seisuga oli Saaremaa tööhõiveametis töötuna arvel 1415 inimest, jaanuarikuu jooksul lisandus uusi töötuid 217, detsembris oli see arv 121.
Kui detsembris maksti töötu abiraha 937 töötule, siis jaanuaris juba 1020 inimesele.
“Praegu võtavad end töötuna arvele paljud sellised inimesed, kes pole aastaid kusagil ametliku töölepinguga tööl käinud,” märkis Kaie Lepp.
Tema sõnutsi on arvele tuleku üheks põhjuseks omavalitsusest toimetuleku saamine ja rohkem tuntakse huvi ka tööturukoolituse vastu.
Alates 1. oktoobrist 2000 on võimalus tööturukoolitust taotleda kõigil töötuna arvele võetud inimestel. Abiraha saamine või mittesaamine ei ole siin tingimuseks.
Kaie Lepp nentis, et praegu on tööturul töötute poolest aasta kõrgperiood. Ka eelmise aasta jaanuar oli töötuse poolest peaaegu kõige halvem kuu.
Olukord halvenes veidi veel veebruaris ja märtsis, pöördudes aprillist paremuse poole.
“Aastad on sesoonse tööpuuduse suhtes sarnased – seega on paari kuu pärast oodata ajutiste töökohtade teket ja töötute arvu vähenemist,” lisas Kaie Lepp.
Tööturuameti andmetel otsis Eestis jaanuarikuus tööd 57 500 inimest, mis moodustab 6,6 protsenti töövõimelisest elanikkonnast. Võrreldes detsembriga kasvas jaanuaris registreeritud töötute arv 11,9 protsenti.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised