-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Aste raamatukogus saab näha haruldast monsteraõit

Aste raamatukogu juhataja Asta Teern rääkis, et inimesed märkasid monsteraga toimunud imelikku muutust nädal – poolteist tagasi.
“Kõigepealt tuli talle peale samasugune keerdus junn nagu siis, kui on tulemas uus leht. Siis muutis see värvi, muutus kollaseks ja arvasime, et see peab olema ikka midagi muud,” rääkis Teern.
Praeguseks näitab õis esimesi närbumise märke, selle kõrvalt on aga välja tulnud uus heleroheline leht.
Teabekirjanduse andmetel on monstera õied koondunud lihaka peateljega tõlvjasse õisikusse, mida ümbritseb mõnekümne sentimeetri pikkune poolkerajas kreemikasvalge kõrgleht. Dekoratiivse taime viljad on söödavad, väga meeldiva ananassilõhna ja – maitsega ning neid süüakse toorelt ja kasutatakse booli valmistamiseks.
Meeldiv monstera, tuntud ka “amazonase piripillina”, kuulub võhaliste (Araceae) sugukonda, tema õitsemine ja viljumine on toatingimustes haruldane nähtus. Tuntud toataimedest on samast sugukonnast veel kalla, looduslikest taimedest kalmus, soovõhk.
Kui Aste raamatukogu monsterale peaks ka vili peale kasvama, tahetakse Teerni sõnul seda haruldust maitsma kutsuda ka ümberkaudne rahvas.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised