-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Rahvateater käis sõprusfestivalil

Saaremaa Rahvateatri kunstilise juhi Ellen Teemuse sõnul osales Sillamäe tantsuteatri Art Paradise’i korraldatud esimesel sõprusfestivalil teatreid üle Eesti.
Saarlased valisid mängimiseks Eduard Albe näidendi “Mängud”, mille esitamine teatri kunstilise juhi hinnangul väga hästi õnnestus.
“Ehkki vaatajaskond oli valdavalt venekeelne, oskasid meie näitlejad sedavõrd hästi mängida ja nii selgelt teksti edastada, et kes vähegi eesti keelt oskab, pidi tükist aru saama,” sõnas Teemus.
Et tegemist oli sõprusfestivaliga, näitasid festivalil osalenud trupid vaid oma etendusi, hindamist ega järjestamist sellel üritusel ei olnud.
Rahvateatri trupile oli see esimene reis nii eksootilisse linna nagu Sillamäe, festivali külalised said pärast esinemisi veidi ringi vaadata ka Kuremäe kloostris.
Et sõprusreis Sillamäele sattus selle talve kõige külmematele päevadele ja diislikütusega buss tagasiteel mitu korda külmuma kippus, kuulub trupi suur tänu parvlaev Scania kaptenile ja meeskonnale, kes leidsid võimaliku olevat laupäeva õhtul rahvateatri buss ära oodata ja reisi väljumist Virtsust pool tundi edasi lükata.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised