-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Jää-Jämmil esineb rekordarv ansambleid

Ürituse ühe peakorraldaja Maire Sillavee sõnul on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistavale pillimeeste talvisele kokkutulekule praeguseks registreerunud Saaremaa ansamblid Õllega Pooleks, Paradise Sound, Virvik – projekt, Loodetuul ja 2Fats ning ansambel Happy End Tartust.
Et vanadele tegijatele on peale kasvamas arvestatav põlvkond noori pillimehi, näitab see, et tänavu on rahva ette tulemas neli kooliansamblit: üks bänd Saaremaa ühisgümnaasiumist ja kolm ansamblit Kuressaare gümnaasiumist (Lithium, J-Day ja Mõnusad).
“Üritus on mõeldud mõnusa, kümne bändiga tantsuõhtuna ja kui veel mainida, et tegemist on viimase tantsuõhtuga enne kultuurikeskuse ümberehituse algust, on publikul põhjust kohale tulla küllaga. Huvitav on muide ka, et 1967. aastal uues kultuurimajas peetud esimene suurem üritus oli samuti maakondlik ansamblite ülevaatus,” märkis Sillavee.
Kuna tegemist on vabariigi aastapäevale pühendatud muusikalise ettevõtmisega, loodavad korraldajad, et iga ansambel leiab oma 10 – 15 minutilises kavas ruumi ka vähemalt ühe eestikeelse loo tarvis, ehkki reegliks seda seekord kinnitatud ei ole.
Võrreldes eelmiste Jää – Jämmidega on muutusi veel.
“Kui möödunud kordadel on pillimeeste talvist kokkutulekut peetud konkursi vormis, siis seekord pannakse rohkem rõhku bändide meeskonnavaimule, koosmusitseerimise ning üksteise kuulmise – vaatamise tahtmisele,” sõnas Sillavee ja selgitas, et ehkki osalejaid otseselt pingeritta ei seata, on züriil sellegipoolest välja anda hulgaliselt eriauhindu.
Hindajate töös on lubanud osaleda ka oma loominguga tänavuse Eurolaulu konkursi Eesti lõppvooru pääsenud Kersti Kuusk ja Imre Sooäär.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised