-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Vald rendib autosid volikogu esimehe juhitavalt firmalt

Möödunud aasta lõpul toimunud tehingust teavitas viimasel Kaarma volikogu istungil rahvasaadikuid vallavanem Ülo Vevers. Peale keskerakondlasest Volli Saia ei soovinud tehingu üksikasju täpsustada ükski volinik. Sai ütles Meie Maale, et tahtis teada, mis juhtub, kui rendiauto mingil põhjusel hävib või kannatada saab.
Ülo Vevers ütles Meie Maale, et Mereranna ühistu liisib autosid Hansa Liisingult ja autod on kapitalirendi alusel välja ostetud 2005. aasta 30. detsembriks. Pärast liisingfirmalt välja ostmist jäävad 109 322 krooni maksev Shkoda ja 290 677 krooni maksev Mazda vastavalt lepingule Kaarma vallale.
Sotsiaalhoolekande teenuste osutamsiseks muretsetud Shkodaga asendati 1989. aastal toodetud Mazda. Liisitud Mazdaga asendati 1986. aasta Opel Rekord, mis on maatalituse, ehitusspetsialisti ja heakorraga seotud tööde tarvis.
“Varem kasutatud autod on amortiseerunud ja nende ülalpidamiskulud olid ülemäära suured,” märkis Vevers.
Vallavanem lisas, et vallavalitsusele pandud ülesannete ja vastutuse täitmiseks tuleb tagada valla töötajatele vajalikud töötingimused.
“Ainult siis saab nõuda ka ametnikelt ja valla asutuste töötajatelt kvaliteetset teenust,” sõnas Vevers.
Vevers kinnitas, et Mereranna ühistu ei teeni sõidukeid liisides ja neid vallale allrendile andes mingit tulu.
“Autode kasutamisega seotud kulud kannab vallavalitsus ja võimalikud riskid on tagatud kindlustuslepingutega,” kinnitas Vevers. Ta lisas, et selline tehing on näide sellest, kuidas toimib valla ja valla ettevõtete vaheline hea koostöö ja vastastikune usaldus.
Meie Maa küsimusele, miks vald ei liisinud sõidukeid otse, vaid kasutas tehingu sooritamisel Mereranna abi, vastas vallavanem, et selliselt oli vallal võimalik saada soodsamad ostu – liisingu tingimused. Vevers ei osanud öelda, kas taoline sõidukite hankimise skeem on omavalitsustes tavapärane.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised